Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Asztmás vagyok, most "bíráljam...

Asztmás vagyok, most "bíráljam" felül az orvost? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Tudom elég furán tettem fel a kérdést de leírom miért:

Régóta asztmás vagyok. terhesség alatt nem jelentkezett az asztmám. régebben Alvesot használtam és mellé Ventolint.- Húsvétkor viszont volt egy csúnya fulladásos betegségem és ismét gyógyszert kaptam. Symbicortot és Mondeot. most megint beteg lettem, és ugyanolyan fulladásos tüneteim voltak mint mikor nem szedtem semmit. visszamentem a dokihoz, aki azt mondta jó nekem ez amit most szedek, de! kiderítettük hogy mióta szedem gyakran ég a gyomrom, és erős gyomorsav is vissza szokott jönni. Azt mondja ez a symbicort mellékhatása, de szedjek rá Quamatel minit. csakhogy nekem előtte sosem volt ilyen gondom. azt mondta ha mégis túl sok lenne a sav akkor majd lehet ad másik gyógyszert, vagy ki kell vizsgálni mitől van a sav mert hogy attól is fulladhatok, köhöghetek. ez oké, de tükrözést nem akarok mert savam csak ettől van mióta szedem. most menjek vissza hogy nem akarom ezzel tönkretenni a gyomromat? hogy írják fel nekem az Alvescot? vagy szedjem a symbicortot és ki tudja mit tesz a sav majd a gyomrommal? tanácstalan vagyok. van egy orvos akit kedvelek, nagyon jó doki, de sokszor helyettesíti az ki most van. arra gondoltam elmegyek a másik magánrendelésére. Ti mit tennétek? Bocs ha netán értetlenül írtam le.


2013. júl. 2. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmennék másik orvoshoz.
2013. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor a magánrendelés lenne a járható út? de mondhatom én azt hogy nem szeretném ezt szedni ezért meg ezért?
2013. júl. 2. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:
A Symbicort kombinált készítmény, ha elhagyod nem úszod meg a helyettesítését 2 gyógyszerrel és ugyanúgy fennállhat ez a mellékhatás a többi gyógyszernél is. Írass fel orvossal Quamatelt és keress diétát refluxra, életmódbeli tanácsokat. Ha ez sem segít semmit akkor szólj az orvosnak, hogy csere lesz ebből, mert mindent megtettél és mégis.
2013. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
írtak quamatelt. miylen diétával lehet kikerülni a gyomorégést? vagy hogy keressek rá? látom járatos vagy benne, akkor az Alvesco már nem is lenne jo a Mondeo mellé? :(
2013. júl. 2. 23:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Én elmennék a másik dokihoz (vagy beszélnék azzal, akinél eddig voltam), hogy szeretnék másik gyógyszert. Nem mondanám meg, hogy mit írjon, csak azt, hogy ettől ég a gyomrom és szeretnék másikat kipróbálni.

Ha meg nem hatna rendesen a másik gyógyszer, akkor elfogadnám az orvos javaslatát.

2013. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm. az a baj hogy a másik orvos az maszek. ma kérdeztem 5ezer a vizsgálat.

a tegnapi doki azt mondta szedjem hozzá a quamatel tablettát hogy ne égjen a gyomrom. most bevallom nem használom a symbicortot megnézem a gyomorégés, savtermelés elmúlik e?

2013. júl. 3. 11:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!