Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy bunkó kérdés lehet a...

Egy bunkó kérdés lehet a Down-kórosokról?

Figyelt kérdés
Csak sztem néz ki mindegyik ugyanúgy, vagy ez egy jellemzője ennek a betegségnek? Tehát arcra sztem nagyon hasonlóak.

2013. jún. 28. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez jellemzője ennek a genetikai betegségnek.
2013. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kicsit mongolidok.
2013. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Miklós G. ***** válasza:

Így van, igen. A küllemük és kórélettani sajátosságaik is megegyezik. Ilyen a rövid és benyomott orrgyök, a szemzugok nem megfelelő távolsága, kicsi elálló fülek, az orrjáratok nem megfelelő átjárhatósága miatt a száj nyitott és nem ritkán a nyelv is kitüremkedik. Ezek mutatják együttesen ezt a jellegzetes képet. De emellett vannak belső elváltozások is a 21. kromoszóma triszómiája esetén fenálló Down-szindrómának. Ilyenek a fül- és hallás, szív és érrendszeri illetve az emésztőtraktusban fennálló bélproblémák is e genetikai betegség velejárója. Emellett átlagosan 50-60 körüli intelligencia hányados. Ez egy nagyon szörnyű betegség, de az érdeklődésed értékelendő és egyáltalán nem bunkó.


Üdv!

2013. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Thx a válaszokat, akkor nem csak én látom így.


Az 50-60-as IQ pedig az a baj, h nem csak az ilyen betegekre jellemző manapság, elég gyakorinak gondolom.


Egyébként még ilyen fogproblémát is láttam szinte mindegyiknél, feketének látszik sok.

2013. jún. 28. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:
A Dwn-kór a méhben levő magzat arcáról is látható pont ezért!
2013. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az IQ mértékéből egy emberre messzemenő következtetéseket levonni több mint hiba!Kik készítik a teszteket? Az atyaúristen? A világ legnagyobb elméi? Még véletlenül se!Nincs konkrét teszt! Nem is lehet!Láttam 140-es emberkéket buta pökhendi ostoba emberek voltak!72 éves vagyok van élettapasztalatom bőven, láttam sokat!
2013. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A foguk az értelmi sérült embereknek általában rossz, mert nem rágnak annyit és annyira, mint az egészségesek, ezért jobban romlik a foguk. Nekik kifejezetten ajánlott minden étkezés után fogat mosni.
2013. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ami még érdekes, hogy kicsit más szögben hajlanak az ujjaik, amikor behajlítják. Egy egészséges ember újjai nem teljesen függőlegesen, hanem picit a hüvelykujj irányába fordulnak. A down kórosoké viszont teljesen függőlegesen legelé.
2013. jún. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6: En forditva gondolkoztam amikor irtam az IQ-s dolgot. En beszelgetes alapjan dontom el h ki ertelmes, ki nem, s ugy gondoltam, h ezeknek az emberwknek nem lehet az IQ-ja 50-60 folott. Sztem se biztos, h egy ilyen teszt alapjan meg lehet itelni az embert.

72 vagy 62 eves tenyleg? (telon nem nagyon tudom visszanezni), s ebben a korban gep elott? Szep, nalunk a szulok a gepet se tudjak bekapcsolni.

2013. jún. 28. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!