Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 14 évesen,160cm,47kg. ki...

14 évesen,160cm,47kg. ki vannak a bordáim. Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
mindenki azt mondja hogy anorexiás vagyok..nem szoktam nagyon enni..mégis kövér vagyok

2013. jún. 18. 13:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

? Kint vannak a bordáid és kövér vagy? Na ezt, hogy raktad össze?

Én is 160 centi vagyok és 44 kiló, de nem vagyok anorexiás. Egyszerűen csak ilyen az alkatom, plusz versenyszerűen sportolok, szóval nem sok esélyem van hízni.

47 kilósan is sovány vagy min. 48 kiló lenne a normál súly alsó határa. Az pedig, hogy nem eszel sok jóra nem vezett ha úgy is vékony vagy nyugodtan ehetsz különben erőtlen és beteg leszel.

2013. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Vékony vagy, de a magasságod, a testtömeged és a testtömeg indexed is szóráson belül van az átlaghoz képest, a 14 éves lányoknak körülbelül negyede vékonyabb nálad.


Ha fiú vagy, az egy kicsit problémásabb, de főleg azért mert ilyen hülyeségek érdekelnek.

2013. jún. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
de nenm szeretek enni..
2013. jún. 18. 13:30
 4/42 A kérdező kommentje:
lány vagyok
2013. jún. 18. 13:31
 5/42 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond.
2013. jún. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
de folyton fogyok..akkor sincs?
2013. jún. 18. 13:35
 7/42 anonim ***** válasza:
A fogyás üteméről eddig nem írtál semmit, így nem tudom. Az a legbiztosabb, ha megkérdezel egy orvost. Az iskolaorvos vagy a házi orvosod is biztos szívesen segít eldönteni, hogy van-e baj, és ha véletlenül van, akkor majd tud tanácsot adni, hogy hogyan tovább.
2013. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
(Annak ellenére, hogy az ilyen testalkatu lányokért elmennék a világ végére is) igen, beteg vagy, sürgösen keress szakembert, aki meggyogyit!
2013. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek jó alakom van?:)
2013. jún. 18. 13:50
 10/42 anonim ***** válasza:

Nem, sovány vagy.

Egyébként anorexiás nem attól lesz valaki, hogy sovány. Akár 120 kilósan is lehet valaki anorexiás ugyanis ez egy mentális betegség, egy testképzavar.


"Az anorexia nervosa egy pszichés betegség, az evészavarok egyik alapvető típusa. Az anorexia szó szerinti jelentése az étvágy elvesztése („orexis” = vágy, „an-orexis” = vágy elvesztése). A nervosa kiegészítés a betegség pszichés (idegi) eredetére utal. "


"Ennek az evési problémának fő jellemzője, hogy a beteg drasztikus mértékű fogyásra törekszik. Orvosi esetnek tekinthető az, aki legalább 15%-kal könnyebb, mint a legkisebb normális súlya. Az önéheztetéshez gyakran társul kényszeres tornázás is. Mindezek hátterében az áll, hogy az anorexiás személy testképe torzult, túl kövérnek látja magát. A betegség azért is figyelemre méltó, mert a kialakulása után a halálozási arány eléri a 8-9%-ot."


Forrás: Wikipedia

2013. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!