Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől fáj a gyomrom? ( lent )

Mitől fáj a gyomrom? ( lent )

Figyelt kérdés

Három-négy napja égető érzés van a gyomromba,ma alig tudtam megmozdulni,annyira fájt. Wc-zni sem voltam pár napja,nem megy valamiért. Többen azt mondták hogy biztos hogy túl sok a savam.Lehetséges? Milyen házi gyógymódok vannak a sav túltengésre?

Vegyek be hashajtót?

Előre is köszönöm.


2013. jún. 18. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Amig nem mész dokihoz igyál szodabikarbónát.Ne itt nyavajogj itt senki nem tud meg gyógyítani
2013. jún. 18. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem nyavajgok,ellenben feltettem egy normális kérdést,amire választ várnék. Nem gyógyulást kértem,hanem segítséget,bár gondolom tudod mire használatos az oldal. Kösz a szódabikarbónás tippet.
2013. jún. 18. 05:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a WC-zés, akkor vegyél Glicerin kúpot, az pár percen belül kihoz mindent, az erős gyomorfájdlommal nem ártana orvoshoz menni, ott kapsz a gyomorégésre is megfelelő gyógyszert.
2013. jún. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ba Sing Se válasza:

Az addig rendben van hogy rengeteg gyógyszert felírhatnak neked, meg ajánlgathatják a jobbnál jobb tünetmentesítő, okelfedő gyógyszereket, de nem ez a megoldás. Nem vagyok gyógyszerellenes, de úgy hiszem, a gyógyszer a végső dolog, amit beszednék. Akut, visszafordíthatatlan betegségeknél, amikor már tényleg úgy tűnik semmi más nem segít - csak akkor szedek, szednék gyógyszert. Vannak, akik kúpokon, tablettákon, fájdalomcsillapítókon, altatókon, stb-en élnek. Rendben. Jobban érzik magukat. De! Nem gyógyítják meg őket! Rendszeresen szedniük kell...


Az égő érzés a gyomorsavtól van.


1. - Először is kialakulhat akkor, amikor túl sok szénhidrátot fogyasztasz. Finomított kristálycukor, porcukor, finomított liszt, fehér kenyér, egyéb cukrok, cukros üdítőitalok.


2. - Túl gyorsan és levegősen eszel. Ha eszel, csak az evésre koncentrálj, ha kevés az időd, hagyj máskorra valami kevésbé fontos dolgot, semmint, hogy az életed egyik legfontosabb és legalapvetőbb szükségletét rosszul elégítsd ki. A nagyobb falatok kevésbé, hosszabb idő alatt bomlanak le, erősebb savat igényel a lebontásuk.


3. - Fogyassz több vizet!


4. Idegesség, félelem, görcsölés... Megfeszíti a hasfalat, a gyomor vízszintes, hosszanti, illetve a keresztben futó simaizmokat, a gyomor űrmértéke csökken, feljebb nyomja a savat, és minden mást... Próbálj meg relaxálni, pihentetni az idegeidet, simogatni a hasad, gyomor körüli részt :)


5. Egy kis pszichoszomatikus tényező /lelki ok/

Olyan dologgal kerültél szemben a napokban, amit nem tudsz megemészteni. Lehetséges, hogy próbálkoztál, de túl görcsösen fordultál a megoldandó helyzethez. Próbáld mérlegelni. Ha ezt megoldod, lelki szinten "megemészted" a problémád, és a fizikai gyomor is rendbe jön :)

2013. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!