Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen műveletekkel lehet...

Milyen műveletekkel lehet kimutatni, ha valaki tegyük fel tüdőrákos?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha elmegy orvoshoz, az mit csinál vele? Vérvétel, röntgen, vagy egyéb?

2012. júl. 26. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Általában fizikális vizsgálat, kikérdezés tünetekről, majd első körben általában mellkasröntgen készül. Ha ezen bármi gyanúsat találnak, akkor mellkas CT, bronchoscopia, stb.
2012. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vérvételből-> tumormarkerek.

Képalkotó eljárásokkal-> röntgen, CT stb..

És a tünetekből, hadd ne írjam le mindet, nézz utána a neten.

2012. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Vérvételből-> tumormarkerek"


Tumormarkereket nem néznek vérképből, szűrővizsgálatok esetén nem megbízható eljárás. Csak a már kifejlődött daganatos megbetegedés nyomonkövetésére használják.

Az első válaszoló írta le pontosan a választ.

2012. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Tumormarkereket nem néznek vérképből"


Szó nem volt vérképről. Viszont, ha az orvos gyanítja a betegséget a tünetek alapján elrendeli a tumormarker vizsgálatot és nem vérképből. Csak azért írom le, mert én is daganatos beteg vagyok (nem tüdő), de már a betegségem gyanúja esetén elküldtek tumormarkeres vérvizsgálatra. És kérlek ne legyél túl okos, ha nem vagy jártas a témában, mert Elvis a rézfaszu bagoly...


Tudom mindjárt írod, hogy tanultad és/vagy ebből vizsgáztál/doktoráltál.

2012. júl. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

@Harmadik válaszoló.


Ha nem vérből, akkor szerinted miből? Végbélkenetből?? :)

2012. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4. válaszoló! Az, hogy daganatos beteg voltál/vagy még nem ok arra, hogy ekkora nagy tahó legyél. A betegséged nem mentesít az elvárható társadalmi viselkedési formák betartása alól!


Mellesleg nem tanultam, hanem anyukám feküdt bent, történetesen a tüdőosztályon 3 hétig, és történetesen 2 tüdőrákos beteg feküdt mellette. És történetesen az egyik panaszkodott az orvosnak, hogy miért ilyen későn fedezték fel a betegségét és pontosan a tumormarker vizsgálatot hozta fel példának. Az orvos mondta a fülem hallatára, hogy a tumormarkert diagnosztikai céllal nem használják, mivel:

1. Korai stádiumban nem ad megbízható eredményt

2. A tumormarker értékek egyénenként/ daganat fajtánként eltérőek lehetnek, ezért csak az egyes vizsgálatok közötti változásból lehet a daganat előrehaladtára/visszaszorítására következtetni.

3. Vannak olyan betegségek, ahol a tumormarker csak a rákos sejtben illetve közvetlen környezetében mutatható ki, vérből egyáltalán nem.


De te biztosan jobban tudod, mint a pulmonológus főorvos.

2012. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ekkora nagy tahó legyél"


Szerencsére ez nem tahóság. Hála Istennek.

2012. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"És kérlek ne legyél túl okos, ha nem vagy jártas a témában, mert Elvis a rézfaszu bagoly..."


Erre szerinted mi más lehet mondani ?!


Bocs a OFF-ért!

2012. júl. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1. válaszadó vagyok. Köszönöm a lepontozást!
2012. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos, de még a kevésbé hasznos válaszokat is! :)
2012. júl. 30. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!