Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetnek szívrohamot előrejelz...

Lehetnek szívrohamot előrejelző tünetek?

Figyelt kérdés
Szóval hogy rövidre fogjam, lassan 2éve dohányzok, és hát ma hazafelé úton elkezdte szorítani a szívem táján, de mikor leültem a gép elé és pihentem, elmúlt. Néha nehezen kapok levegőt, és ez a fájdalom előjön esténként. Lehet veszélyeztető jel?

2012. máj. 25. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony. De az is lehet, hogy valamilyen egyéb kardiológiai problémád tünete jött elő a cigi okozta megterheléstől. Szerintem most hagyd abba cigit, még ma.
2012. máj. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ja, de amúgy önmagában ez gyakori jelenség, de pl érszűkületnek lehet tünete. Szívrohamnál bal kar zsibbadása, vagy fájdalma jöhet még, verejtékezés, szédülés, ájulás, és ami nagyon fontos! hastájéki fájdalom (a többi tünet nélkül is)
2012. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Hozzátenném még, hogy valószínűleg örökölt, mivel apám túlélt egy infarktust, igaz, hogy a szívének egyharmada karosodott jelentősen, de az ő apja (nagyapam) ö bele is halt szivinfarktusba. Nem tudom, hogy ez számít-e.

2012. máj. 25. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló teljesen korrekt választ adott. Nyomásérzékenység a szívtájékon szinte mindig fenn áll, hányás is lehet.

Attól is függ, hogy nő vagy, vagy férfi, a fenti tünetek inkább férfiakra jellemzőek. A nőknél jellemzőbb (a szívtájéki fájdalom kevésbé) hányás, erős kimerültségérzet, bágyadtság, légszomj, gyomorfájdalom, és a legtöbbször hátfájdalom (szúrós fájdalom).

A férfiaknál a gyengébb lefolyású, de egymás után több; viszont a nőknél egy nagyon leamortizáló infarktus a jellemző. Akkor a legveszélyesebb, ha egyszerre dohányzik az illető, fogamzásgátlót szed, túlsúlyos, magas a koleszterinje. Szóval lehet ez jel, de teljesen más is lehet, még az idő is.

2012. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
menj el okvetlen egy kardiologushoz,de lehet panikbetegseg is,en az voltam egy par evig,neha meg most is visszajön,de mar tudom kezelni,es nekem is total ilyen tünetek voltak...
2012. máj. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az öröklődés esélye miatt, mondják, hogy veszélyeztetett vagy. A cigi még jobban betesz neked.

Most mi is a kérdésed? Hogy vegyél e tartós tejet?

2012. máj. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!