Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki mit tud a gázszilikát...

Ki mit tud a gázszilikát falazóblokkról? Valóban rádióaktív sugárzása van, vagy ez csak a salakbetonnál áll fent?

Figyelt kérdés
Esetleg kamu az egész, nyilván a lakás levegőjében is van radon, maga az agyagcserép-, vagy agyagtégla is sugározhat, maga az alapanyag tartalmazza a sugárzó izotópot, de ez a gázszilikátnál hatványozottan érvényesülhet? Valaki beleásta ebbe a témába magát, esetleg szakmabéli? Ház vásárlása miatt érdeklődöm.

2012. máj. 9. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy jó ismerősöm elkérte a sugárzás mérőmet hasonló aggodalma miatt. Nem volt magasabb az érték a megszokott háttér sugárzásnál.


Egyszer még nagyon rég, amikor Csernobilban felrobbant a reaktor, akkor hónapok múlva az első eső elkapott és jól bőrig áztatott, mire haza értem. Amikor haza értem, egyből a geiger féle számláló cső elé tartottam a hajam (mielőtt alaposan lemostam volna). Kopogott rendesen, de ezzel együtt az sem volt valami hú de hatalmas érték a szokásos háttér sugárzáshoz képest. Kb a normál háttér sugárzás husz-negyvenszerese. Azóta sincs semmi bajom.


Egy időben vizsgáltam a sugárzás mérővel mindenféle anyagot és szerencsére nem sok minden mutatott aktivitást, már mint jelentősebbet a háttérhez képest.


Viszont öntöttvas főzőlapot két egymástól független helyen is kicsivel magasabb értéken sugárzónak találtam. Nem nagyon, csak éppen érzékelhetően.


Sőt egyszer még a régi munkahelyen leszereltek izotópos füst érzékelőket (volt vagy tíz belőle). Azért jött a srác, akik elviszik ártalmatlanítani. Felpakolta az ölébe az összeset, hogy ne kelljen vele kétszer fordulni. éppen nálam volt a sugárzás mérő (nem véletlenül, mert számítottam a lehetőségre) és megnéztem mennyire jelez a műszer. Pillanatra megállt és mértem. A normál háttér sugárzás kb 10-szeresét tudtam mérni közelről. Mondtam, hogy gyorsan vidd és tedd le, ne szorongasd sokáig. Hát nem kapkodott..


A kérdésedre vissza térve, szerintem az építő anyagok annyira nem veszélyesek ilyen szempontból, legalábbis aki aggódott és megmérte, az megnyugodott.


jut eszembe még..

Valami tv műsorban mutattak hasonló témájú dolgot.

Régi kerámia figura egy része erősen sugárzott. Kiderült, hogy még régen, amikor nem ismerték az uránt, akkor festéknek használták. Valami vörös, sárga v. barna pontot festettek vele a figura egyik részére és az a festék pötty volt a sugár forrás. Sőt még arról is esett szó, hogy a régi figurákat festő lányok mindig megbetegedtek "valamitől". kiderült leírásokból, hogy a finom hegyes legyen az ecset, azt úgy tudták elérni, hogy az ajkuk között megnyalták és hegyesre húzták a nyelvükkel minden festés után és így szép kicsi szabályos pöttyöt tudtak vele rajzolni. Persze azt senki nem mondta nekik, hogy mennyire veszélyes az urán.

2013. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, még a Csernobil után az ablak párkányról celluxal felszedett por is jobban kattogott, már mint a műszer jelzett a hatására. Az még nem redes mérő volt, hanem GM cső feltöltött kondival és soros megaOhmos ellenállással és egy nagy Ohmos fülhallgató volt egy kapacitív csatolású kimeneten. Később vettem gyári műszert csernobil hatására. Addig csak a házi volt nekem.


Csernobil után mondták, hogy a zöldféléket nem szabad megenni mert ráhullott ami idáig elért és okozhat problémát.


Később megmértem a teszt celluxon levő port, de már lebomlott és nem mértem semmi természetelleneset. Azt mondták az gyorsan lebomló jód volt, ami itt megjelenhetett.

2013. febr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!