Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olvastam olyat az interneten,...

Olvastam olyat az interneten, hogy valaki 5 éve nem aludt már, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Azt írja a net, hogy a világrekord 12 nap körül van. De vannak akik állítják, hogy évek óta nem aludtak. Én már 1 nap nem alvás után nagyon szenvedek.
ma 14:02
 1/5 A kérdező kommentje:
ma 14:10
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb mikroalvásokat ők nem veszik észre szerintem, különben az agyuk már ennyi alvásmegvonás után már lefőtt volna. Biztos, 1000% hogy vannak időszakok, amikor alszanak, csak nem veszik észre, mert rövidek. Az agynak ez muszáj, a szervezet így sem fog egészségesen működni, de életben tud maradni. 0 alvással kizárt.


Volt egy ismerősöm, mikor meghalt a párja, ő tényleg nem aludt 4 napig, de aztán annyira rosszul lett, hogy kórházba került.

ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges.
ma 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Nem lehetséges, az illető szervezete kimerülne, emiatt pedig leállnának a szervei. Azoknál, akik x ideig nem alszanak, 5-10 perc ájulás történik naponta többször, tehát clickbaitként igaz, amit írnak, de az ájulás is alvás ilyen esetben.
ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne higgy el mindent, amit az interneten olvasol. A szervezet alapszükséglete a pihenés, alvás. Az agy központi szerv, ami vagy így, vagy úgy, de kikapcsol, pihen, különben összeomlik. Ha nem éjjel pihen, akkor nappal. Az általad linkelt esetet éber alvásnak hívják egyébként, ami annyit tesz, hogy felületesen alszik, mindenre felébred, úgy érzi, nem is aludt semmit. Az évek óta elhúzódó éber alvás mögött hormonális zavartól kezdve bármi lehet.
ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!