Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kötelező tüdőszűrésen vettem...

Kötelező tüdőszűrésen vettem részt pár napja,ma kaptam a tagkórháztól egy értesítést és egy időpontot,hogy 2 hét múlva jelenjek meg az ottani tüdőgondozóban.Nyílván valamilyen komolyabb elváltozást látott a tüdőszűrő?

Figyelt kérdés
Nem gondolom,hogy tbc-s lennék,így kizárásos alapon csak daganat gyanúját láthattak gondolom ugye? Mást ugyan mit?

tegnap 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki kötelezett rá ?
tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó,,akkor nem kötelező volt,hanem ajánlott..és én elmentem. De ne ez legyen már a lényeg.
tegnap 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor még kötelező volt, minden szűrés után kaptam saját étdekében haladéktalanul dörgedelmet. Kédzítettek egy felvételt nagy filmre, és a végèn minden rendben volt!


Koszorút még ne rendelj magadnak. Lehet semmi, làbon kihordott tüdőgyulladás nyoma stb.

tegnap 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mikor kolléganőmet visszahívták, nem volt semmi baja.
tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyám 34-ben született, 2915-ben halt meg. Valamikor a 40-es években volt egy tüdőgyulladása.

Mindig visszahívták.

Nem ismerem pontosan a rendszert, de talán szűrésnél kisméretű tekercsfilmet használtak, ami nem elég részletes. Ezért kellett újabb felvétel nagy síkfilmre.

Ma már digitális képrögzítés van, ezt picit sem ismerem.

tegnap 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem speciel szarkoidózis miatt hívtak vissza, az nem tbc és nem is daganat...
tegnap 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így, behívtak, egy csomó röntgent csináltak, tüdőkapacitást mértek, elbeszélgetés. A végeredmény, hogy összevetülés lehetett a felvételen és minden rendben van.
tegnap 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 AtteeK ***** válasza:

Hány éves vagy? Dohányzol?

Amúgy simán lehetsz TBC-s is, de nem kell parázni, a TBC gyógyítható (kb. 6 hónapos gyógyszerkúra).

Mondjuk a tüdőrákba sem kell feltétlenül belehalni.

tegnap 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!