Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres széklet? Tudnátok...

Véres széklet? Tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok hogy ilyen részletesen leírom de nagyon meg vagyok ijedve.

Elmentem pár órája wc-re, akkor az eleje a székletemnek nagyon szúrt és nagyon kemény is volt, viszont aztán a vége nagyon lágy kupacként jött kis. Azzal semmi baj nem volt.

Aztán rá 1-2 órára elmentem megint, akkor nem székeltem sokat csak egy csíkot ami puha volt de nem hasmenés, és annak a tetején volt egy apró élénk piros véres nyálka.

Tudni illik még azt, hogy sokszor jön ki aranyerem de most éppen nem jött ki, viszont ugye említettem hogy az első székelésem eleje kissé fájdalmasabb volt. Lehet, hogy akkor felsértettem és onnan jöhetett? A wc papír nem volt véres és a székletemen is kicsike csík volt a nyálkában.

Ez komoly baj lehet ?

Nagyon fiatal vagyok, még csak 24 éves és rettegek hogy nehogy rák legyen.



tegnap 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Sérülés lesz az. Begyógyul, nyugi.
tegnap 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

24 éves korban a vastagbél és a végbél tumoros elváltozásai szinte elhanyagolhatóan ritkák még ha nem is példa nélküliek. Ráadásul a friss piros vér jelenléte a székleten azt mutatja, hogy a vérzés nagy eséllyel a végbél, illetve az anus környékéről és nem a vastagbélből származik.


Véleményem szerint a ráktól tartani még igen korai, ráadásul az alapján, hogy aranyeres vagy (még ha éppen nincs is kinn) illetve a szúrós székletre tekintettel nagyobb a valószínűsége, hogy egy anus közeli sérülésről van szó.

Természetesen amennyiben a közeljövőben rendszeresen előfordul ez a tünet, napi/heti rendszerességgel akkor nem csak a rák de egyéb betegségek kizárására is érdemes proktológus szakorvost felkeresni, azonban ha többet nem tapasztalod, én nem aggódnék.

tegnap 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nagyon kedvesek vagytok!

2-es nagyon köszönöm a hosszú válaszod meg a megnyugtatást!

tegnap 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bele is keveredik a vér, akkor komolyabb a probléma, ha nem, akkor vélhetően enyhén.
tegnap 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem, benne nem volt. Az egyik végén volt egy kis darab nyálka és abban volt, rajta a székleten.
ma 07:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként normális világos barna színű.
ma 07:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!