Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja a véres székletet?

Mi okozhatja a véres székletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok, és azzal a problémával küzdök, hogy 3 éve már időszakosan véres a székletem, de nem tudom behatárolni, hogy pontosan mikor jön elő ez a tünet, mert nem tudom semmihez se kötni. Átlagosan 4-5 napig tart, de legutoljára 12 napig tartott, akár egy nap többször is, és nem kis mennyiségű vérről van szó, amely élénk színű, de volt rá példa, amikor sötétebb volt, de annyira nem, hogy a felső emésztőrendszer szakaszából jönne szerintem.


Voltam orvosnál, ahol átestem az endoszkópos vizsgálaton, de nem volt teljes tükrözés, hanem csak 40 cm-es szakaszon vizsgáltak, amíg nem találtak szilárd székletet, ugyanis aranyérre számítottak, ahogy én is, így azt mondták csak egy kisebb vizsgálatot fognak elvégezni.


A lényeg az, hogy kiderült, hogy nincs se külső, se belső aranyerem, illetve végbélrepedésem sincs. Azon a szakaszon, ahol vizsgáltak pedig szövetminta vételre is került sor, amelynek később megjött az eredménye, de csak valamiféle gyulladásszerűt állapítottak meg viszont a konkrét okát nem tudják, így nem vagyok benne biztos, hogy a diagnózis jól lett e felállítva, de a leleten ez szerepelt: Proctocolitis mucosa. Tumorra utaló dolgot pedig nem találtak. Az orvos se tudott erre többet mondani, így elküldött, hogy adjak le székletmintát laborba, illetve széklettenyésztésre is küldtem mintát. Mindkettő eredménye megérkezett, amit én már látok elektronikusan, de majd aug. 15-én megyek vissza kontrollra, ahol az orvos talán többet tud mondani, mert én amennyire eddig tudtam értelmezni, abból nem jutottam előrébb.


A családban már előfordult gyomor-, és nyombélfekély, illetve apukámnál nyelőcső tumor, de nálam az a különös, hogy nincsenek egyáltalán fájdalmaim, se problémásabb tünet, ami gondot okozna a mindennapokba. A menstruációmmal sem függ össze, mert sosem akkor jelentkezett a véres széklet.


Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges e, hogy abból a szakaszból származhat a probléma, amit nem vizsgáltak tükrözéssel, vagy székletminta alapján is kiderült volna már a dolog? Vagy arra tudok még gondolni, hogy lehet ételintolerancia van a háttérbe, de még nem küldtek el ilyen vizsgálatra. A vérképem egyébként tökéletes lett.


Elnézést, hogy ilyen hoszúra sikeredett, de úgy éreztem, hogy mindent le kell írnom, hogy érthető legyen. Nyílván majd az orvos tud helyes információval szolgálni, de addig is ha van valakinek hozzáfűzni valója, vagy járt hasonló helyzetben, akkor szívesen meghallgatom.


Köszönöm!



aug. 1. 16:28
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Sokat lehet nem fog mutatani az eddigi eredmény, de pl. lehetne egy kontrasztos CT, azon kiderül van-e daganat, vagy kellene tükrözés,de az minden bélszakaszt nem tud ábrázolni.
aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is pontosan kellene tudni mi van a tükrözés leírásában, a szövettanban, tenyésztésben.

Valószínűleg kellene egy teljes tükrözés is.

Első látásra azt mondanám, hogy nézz utána a colitis ulcerosa betegségnek.

aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-nek igaza van. Kell egy teljes vastagbéltükrözés és a fekélyes vastagbélgyulladás szokott járni vérzéssel. Ha a vérképed, vasad rendben van, akkor nem vészes a vérzés mennyisége, ideje, de mindenképpen utána kell járni, hogy mi az oka és azt el kell kezdeni kezelni, rendszeresen kontrollálni.
aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát tegnap mentem vissza kontrollra, de nem beszéltünk sok mindenről. Azt mondta a két székletminta eredménye rendben van. Nem küldött el további vizsgálatra, csak azt mondta, hogy fél év múlva menjek vissza hozzá egy újabb vérképpel. 😅 Allergiatesztre adott beutalót, de azt is csak azért, mert én említettem. Azt mondta csak akkor menjek vissza hamarabb, ha rosszabbodnának a tünetek, vagy ha az allergiateszt eredménye rossz lesz. Pedig kérdezte, hogy volt-e azóta véres széklet, amire mondtam, hogy igen csak éppen fájdalmaim nincsenek, így meg nem nagyon vesznek komolyan vagy én már nem tudom mire gondoljak.
aug. 16. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Hova (milyen szakrendelésre) küldtek allergiatesztre és milyen anyagokra fognak vizsgálni?
aug. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!