Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az enyhe ptx spontán légmellet...

Az enyhe ptx spontán légmellet, ha nem volt kezelve, annak van jele a röntgenen, évekkel később lehet látni röntgenen?

Figyelt kérdés
Kb 15 éve volt az, hogy nagyon erős szúró mellkasi fájdalmam lett egy lépcsőzés után, ami miatt alig tudtam levegőt venni, és alig tudtam hazamenni. Annyira rosszul voltam, hogy wc-re is alig tudtam kimenni napokig, alig kaptam levegőt. Lefekvéskor és felkeléskor is szúró érzés volt a mellkasomban, kisugárzott a nyakamba. Figyelnem kellett arra, hogy ne izguljak, nyugodt legyek, mert ha kicsit is jobban vert a szívem, azt hittem megfulladok. Kb 3-4 nap múlva lettem jobban. Orvoshoz nem mentem, azt hittem, nem vesznek komolyan, és nem mertem felkelni az ágyból, nehogy megfulladjak. Azóta, ha érzem ezt a kezdődő feszítő érzést a mellkasomban, akkor leállok mindennel, az utcán is megállok, amíg el nem múlik, vagy enyhül, nehogy megint olyan rosszul legyek, mint akkor. Nagyon ritkán érzem, évente egyszer, talán annyiszor se, és eddig nem volt gond. Évekkel a történtek után húgomnak spontán ptx-e volt majdnem ugyanilyen tünetekkel, annyi, hogy neki végül vmi folyadék lett bent, és be is kellett avatkozni. Azóta bennem van, hogy mi van, ha nekem is az volt. Vajon ez kimutatható utólag? Most megint nem vagyok túl jól, aggódom. 35 éves vagyok

ma 10:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!