Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Annak mi az oka, hogy minden...

Annak mi az oka, hogy minden betegséget elkapok, (nátha, influenza, covid, hányós - hasmenés) de 2-3 nap alatt meg is gyógyulok teljesen?

Figyelt kérdés

Tehát akármelyik családtagom lebetegszik, (általában egy hétig szokott tartani, néha 10 napig is)

szinte törvényszerűen elkapom. De tényleg, mindig.

Legutóbb is ez történt, és már előre tudtam, hogy hamar meg fogok gyógyulni. Szombat koradélután kezdődtek az általános tünetek, mint torokfájás, majd köhögés és orrfolyás. Ma estére már semmi bajom sincsen, pedig reggel még kicsit éreztem a torkomat.

Ellenben a párom múlthét hétfőn érezte az első tüneteket és ő jelenleg is köhög. Mint mondtam, ez nem az első eset, úgy vettem észre, hogy évek óta ez a helyzet áll fenn.

Gyenge az immunrendszerem, ha egy beteggel való találkozás után egyből elkapom, nem? De akkor miért gyógyulok meg 2-3 nap alatt?


tegnap 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem pont, hogy erős, mert hamar legyűri a fertőzést. Nem sebezhetetlen, de nem is annak kell lennie :)
tegnap 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kroms ***** válasza:
Az "influenza" meg a "covid" kamuk, sosem bizonyították a létezésüket. Ha pedig "elkapsz" (pszichoszomatikus úton lehet csak) egy megfázást, az annyit jelent, hogy a testedben sok a méreganyag, és a környezeted hatására megpróbál méregteleníteni váladékozással és lázzal. Egy amúgy egészséges ember ezt 2-3 nap alatt simán kiheveri.
tegnap 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!