Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélrepedésre bevált praktik...

Végbélrepedésre bevált praktikák? Milyen diéta vált be? Vagy bármi, ami hasznos...

Figyelt kérdés
Anyukám egy székrekedés alkalmával aranyeres fájdalomra kezdett panaszkodni. Addig rendszeres, normál állagú széklete volt. 2 hónapot kezelte magát az addig bevált aranyér kúppal, de csak nagyon kevés, szinte semmi javulás. Emellett egy idő után megjelent has alatti fajdalom, rendszertelen, kemény állagú szeklet. Orvos divertikulitiszt állapított meg. Antibiotikumos kezelés után, enyhe javulás volt, de az "aranyeres" fajdalom megmaradt. Nehezen rászedtük, hogy menjen proktológushoz. Megtörtént a vizsgálat, ujjal végezte a doktor, szörnyű fájdalmat élt át alatta, és azt követően sokkal nagyobb lett a fájdalma is minden nap. A diagnózis végbélrepedés, de kezelést nem adott rá. Szereztünk be neki Proktis-M kúpot, krémet, illetve Neogranormon krémet használ napközben. Mint kiderült, laktózérzékeny lett, próbál több gyümölcsöt is enni, de a reggeli széklet után, újra következik a szörnyű fájdalom. Mivel próbálkozhatnánk? Megfelelő ez a kúp? Milyen jellegű diétát tudna tartani, hogy tápláló is legyen, de kíméletes is.

ma 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Visszamenni az orvoshoz vagy elmenni másikhoz
ma 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" Megtörtént a vizsgálat, ujjal végezte a doktor, szörnyű fájdalmat élt át alatta"


Igazán máshogy nem lehet megvizsgálni, a fájdalom meg a problémából adódik.

Az egyedüli gond, hogy nem kapot semmiféle kezelési útmutatót.


Menjen másik orvoshoz.

ma 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok- sok folyadék, és lassan, fokozatosan emelt rosttartalom. A fogós dolgok: csoki, banán, kakaó stb kerülése.
ma 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyan így jártam. Megvizsgált, nagyon nagyon fájt, én már ordítottam, és mondta, hogy ez nem aranyér, hanem végbél repedés. Felírt gyógyszertárban készítendő kúpot első két nap, napi 3x kellett használnom, majd a második naptól kezdve, napi kettőt. Már a második nap éreztem, hogy jobb, kicsit könnyebb a székelés.

Mindenképpen menjen el másik orvoshoz.

Én amúgy sima sztk sebészeten voltam.

ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!