Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha vérnyomáscsökkentő szedése...

Ha vérnyomáscsökkentő szedése mellett életmódváltás is történik, akkor hogy fog kiderülni, hogy van-e még szükség gyógyszerre?

Figyelt kérdés
Minden orvos csak a magas értéken pörög, amire az a megoldásuk, hogy vérnyomáscsökkentőt írnak fel, még egyik sem mondta, hogy fogyni kellene. Ha fokozatosan elkezd sportolni az ember, majd diétázni és fogyni, akkor hogy fog kiderülni, hogy már nem is kell a vérnyomáscsökkentő - adott esetben? Annyira le fog csökkenni a vérnyomás, hogy az orvos fogja felezni az adagot (majd elhagyatni) vagy gyógyszerrel is ugyan olyan "alacsony" lesz az érték, mint anélkül lenne az életmódváltás után és soha nem fog kiderülni, hogy teljesen felesleges szedni?

szept. 26. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Július elején magas vérnyomással kórházba kerültem! Gyógyszert írtak rá fel. Azóta eltelt 2 hónap! Most aránylag rendben van a vérnyomásom. És mégis felírták a vérnyomás csökkentőt.
szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 150/100-nál mondta a doki, hogy akkor mostantól vérnyomáscsökkentő. Egy szem ebből, egy szem abból.


Szedtem 2-3 hétig, mértem a vérnyomást otthon, munkahelyen, felkeléskor, sport után, nyugalomban, és hát nap közben az jött ki, hogy ilyen 105/70 környékére nyomta le a gyógyszer.


Felhívtam a dokit, mondtam neki, hogy olyan vagyok, mint a mosott fos, megpróbálkoznék a fél-fél szemmel, a felső értékem van 100 körül. Mondta, hogy rendben, méregessem, aztán meglátom. Felment 120/80 körülre. Pont jó.


A fogyásom, a sok mozgás azonban nem vitte lentebb, elhagyni ezt már nem tudom. Egyeztess a dokival, jelezz vissza, ha szerinted sok az adag (honnan tudná, hogy mi a terápia hatása, ha nem kap visszajelzést).


Persze megpróbálhatod pár napig elhagyni (amíg kicsit ki is ürül), de nem valószínű, hogy varázslatosan rendbejött, a gyógyszert meg nem véletlen kaptad.


Receptre hál istennek nem is drága a gyógyszer, félszemenként fél évre elvagyok 3000 Ft-ból. Amúgy meg negyedév lenne.

szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Ha elsődleges magas vérnyomásod van, akkor hiába az életmódváltás, nem feltétlenül fog normál értékre beállni a vérnyomásod. Ha másodlagos magas vérnyomásod van, azt nagyban befolyásolja az életviteled. Az a baj, hogy mostanság, ha valakinek magas a vérnyomása, rögtön felírják rá a gyógyszert, még mielőtt egy alapos kivizsgálásra elküldenék. Mert lehet, hogy pl. a veséjével van gond, attól magasabb a vérnyomása és ha kezelnék a vesebaját a vérnyom. is helyreállna. Amúgy úgy fog kiderülni, hogy jó hatással van az életmódváltás a vérnyomásodra, hogy méred. Szeded ugyan úgy a gyógyszereidet, de ha a megszokott 125/85 helyett 110/75-öt mérsz rendszeresen, akkor elmész a háziorvoshoz és elmondod.
szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akinek 1 x felírták élete végéig szedni kell.Ez nem 1 gyulladás csökkentő gyógyszer.
szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Kell időnként kontroll, hogy szervi ok van-e, vagy ha az miatt volt, akkor az változott-e. Nem mindegy a kiinduló pont sem, vannak átmeneti vérnyomás problémák is. Ettől függetlenül megoldódhat, de csak úgy derülne ki, ha abbahagyod és, ha úgy is normális marad, akkor szerencséd volt. Viszont egyszer lesz stroke-od vagy valami ezzel kapcsolatos probléma, akkor rádolvassák, hogy mert nem szedted, pedig kellett volna.
szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!