Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen gyógyszer a Kventiax?

Milyen gyógyszer a Kventiax?

Figyelt kérdés
Ma (2024.08.28.) déli órákban pszichiáternél jártam! És a Kventiax 25 mg-os, és 60 db-os gyógyszert írt fel nekem a pszichiáterem! Mire való a Kventiax? És hogyan kell szednem?

aug. 28. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Egészen biztos vagyok benne, hogy van a dobozban egy betegtájékoztató, amin ezek az információk szerepelnek
aug. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A goggle nem a barátom! Sohse voltam bartkozós típus.
aug. 28. 14:37
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Kb 2 sec google...


[link]

aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell google. Kinyitod a gyógyszeres dobozt és ott van benne a papir
aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvos a receptre ráírta az adagolást, amit a gyógyszertárban a dobozon fel fognak tüntetni.

Ez egy antipszichotikum.

aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nem mondta meg a dokid, hogy hogyan szedd?


Amúgy a 25 mg-os nagyon üt első pár alkalommal, én az első pár napon feleztem (12,5 mg) és kb. 5 perc múlva szépen aludtam is tőle.

aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös nem írta rá a receprte! Csak szóban mondta el a doki. Az első egy hétben napi 1 X este egy felet, majd egy hét után egy egészet! 6-osnak! Az kell hogy aludjak! Akkor rá triplázok! Akkor este 3-at is be veszek! Ez csak az első nap. Utána már a második nap be veszem a maradék egész dobozzal. Az kell hogy ki aludjam magam!
aug. 28. 16:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor bevisznek a zártra, ha beveszel egy egész dobozzal.
aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8-asnak! Már miért vinnének be a zártra? És csak akkor ha egy egész dobozzal veszek be csak akkor visznek be a zártra? És ha 4 dobozzal veszek be egyszerre? Hiszen a doki 4 dobozzal írt fel két hónapra! Akkor ez azt jelent hogy a 4 dobozt egy este kell be venni!
aug. 28. 16:15
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább próbáld komolyan venni a gyógyszerszedést, és ne úgy kezeld, mint a cukorkát.
aug. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!