Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Seroquel gyógyszernél tapaszta...

Seroquel gyógyszernél tapasztalta ezt valaki?

Figyelt kérdés
Seroquelt(kventiax) gyógyszert szerettem volna emelni 100mg-ról 200ra,de úgyérzem rosszul vagyok tőle. Olyan mintha álmosítana,de igazából nem vagyok álmos csak képtelen vagyok ébren/talpon maradni és mintha a szívem is lassabban verne(de lehet csak hülye vagyok) reggel amikor meg felkelek legalább 10-15perc mire feltudok kelni,mert úgyérzem,ha felállok akkor elájulok. Talán a vérnyomásommal csinál valamit. Nem tudok érthetően magyarázni ezért bocsánat remélem igyis érthető valamennyire. Szeretném ezt a gyógyszert szedni,mert használ,de félek egynap leáll a szívem tőle. Természetesen majd mondom ezt az orvosomnak is ha megyek,de addig is hátha tapasztalt valaki ilyet.

márc. 27. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyesmket. Nem szabad hirtelen duplájára emelni, csak kb. 25 mg-onként.
márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Igen, a napi adag duplázásakor előfordulhat álmosság és a többi általad írt tünet.

Ami a szívmegállástól való félelmedet illeti, nyugodj meg, mert a Seroquel (quetiapine) túladagolás szempontjából meglehetősen biztonságos. A szakirodalomban nincs adat arról, hogy 6000 mg alatti túladagolás valaha is halálos következményekkel járt volna. 6000-12000 mg túladagolás esetén is csak olyanok körében fordultak elő végzetes esetek, akik idősek, legyengültek, szívbetegek, vesebetegek voltak. És van olyan adat is, amely szerint egy beteg maradandó károsodás nélkül túlélt egy extrém, 30 000 mg-os túladagolást.


Mindenesetre a legközelebbi alkalommal beszéld meg a kezelőorvosoddal is a kérdésedben írtakat!

márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Benne is van a tájékoztatóban, hogy csökkentheti a vérnyomást, nem?
márc. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!