Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ennek az orvosi utasításnak...

Ennek az orvosi utasításnak mi lehet az oka, értelme? Vashiányom van, kb tavaly derült ki, de azelőtt sokáig nem voltam vérvételen - valószínűleg már évek óta tart, csak akkor derült ki. A háziorvos azt mondta, hogy ne szedjek vas készítményt!

Figyelt kérdés

aug. 19. 06:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem eszel állati eredetű élelmiszert, akkor nem kell csodálkozni, hogy alacsony a vasad és ezzel együtt a B12 is. A B12 elengedhetetlen a vérképzéshez. Ezeket mindenképpen pótolni kell. A legjobb lenne élelmiszerrel, de mivel azt nem eszed, akkor ha szerencséd van és felszívódik, gyógyszer, ha nem, akkor injekció formájában.
aug. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy egy hölgy teljesen betartotta, hogy orvosi utasításra olyan állati eredetű élelmiszereket evett folyamatosan, amelyek köztudottan magas vastartalmúak (nem sorolom) és mégsem tudta hónapok alatt sem normális értékre hozni a vas szintjét.

Tehát nem csak a táplálkozáson múlik.

aug. 19. 08:32
 13/21 A kérdező kommentje:
#11. Egyáltalán nem csodálkoztam. És egyáltalán nem ez a kérdés! Olvasd már el a kérdést és arra válaszolj.
aug. 19. 08:33
 14/21 anonim ***** válasza:
43%

A vashiány már az az állapot, amikor a raktáraid is kiürülnek teljesen. Ezt már nem lehet puszta étkezéssel helyrehozni. Vastabletta is csak kb 3 hónap után tölti fel a raktáraidat. Ha

valóban nincs semmiféle akadálya (más betegség, gyógyszer) hogy vasat szedj akkor a háziorvosod szimplán bolond.

aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14. Nos, erre már mi is gondoltunk. És nem bántásból. Még az asszisztens is el szokott csodálkozni azon, hogy a dok mekkora kreténségeket mondott és egyik mondatával ellentmond a másiknak.

És többször kijavította az asszisztens, amikor már ő sem bírta...

aug. 19. 09:53
 16/21 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen esetben a B12-t pótolni kell mással, tablettában pl., ez alapvető, ezért van ez, más megoldás nincs, ha állati eredetű élelmiszereket nem eszel. Valójában vasat persze kellene szedni, de abban igaza lehet az orvosodnak, hogy az nem old meg semmit, mert ha rendezi is, idővel utána a probléma újra előfordul. Talán egy dietetikust fel kellene keresni.
aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Aki vegyesen táplálkozik és mégis vashiánya van, annak egyéb oka van. Vagy nem szívódik fel a vas a bérendszeréből, vagy valahonnan vért veszít. Az ilyennek a vastabletta sem lesz jó, mert az sem fog felszívódni. Ilyenkor szoktak vénásan vasat adni. Jó néhány betegünk van ilyen. Nekik egy 5 darabos vas kúra után, havonta kell vénásan vasat adni. Akinek vérzés miatt van, azt pedig ki kell vizsgálni, hogy honnan vérzik. Nőknél ez gyakran az erős menzesz miatt van, de lehet a belekből, a vesékből, húgyhólyagból, stb. Viszont azt is tudni kell, hogy a vérszegénység gyakori oka a B12 vitamin hiánya. Na, most pontozz nyugodtan le, mert te még ezeket nem hallottad.
aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és a legegészségtelenebb táplálkozás a vegán. Nem a vegetariánus! Ha tetszik, ha nem ez van.
aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#17. Külön kértem a háziorvost a vénás beadásra. Úgyhogy NAGYON TÉVEDSZ, hogy nem hallottam volna a leírtakról.

Pont én mondtam az orvosnak a felszívódási zavart is.

Az injekcióban beadást abszolút elutasította.

aug. 19. 11:08
 20/21 A kérdező kommentje:
És képzeld, B12-t is szoktam szedni.
aug. 19. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!