Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ennek az orvosi utasításnak...

Ennek az orvosi utasításnak mi lehet az oka, értelme? Vashiányom van, kb tavaly derült ki, de azelőtt sokáig nem voltam vérvételen - valószínűleg már évek óta tart, csak akkor derült ki. A háziorvos azt mondta, hogy ne szedjek vas készítményt!

Figyelt kérdés

aug. 19. 06:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Lehet hogy van valami betegséged, amin rontana a vaskeszitmeny. Meg amúgy is csak nagyon súlyos vashianynal kell extra vaskeszitmeny. Alapvetően be lehet vinni eleget természetes módon is.
aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Inkább túl sok a vasad, ha ezt mondta az orvos!
aug. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem túl sok!!! Kevés!

És nem eszem állati eredetű élelmiszereket, így nem annyira tudom bevinni táplálkozásal.

aug. 19. 07:28
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Miert nem kérdezted meg az orvost?
aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
Ha kevés lenne, akkor nem az ellenkezőjét tanácsolja az orvos. Konkrét lelet nélkül nincs kedvem tovább vitázni.
aug. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, de összevissza szokott beszélni - akkor is így tett.

Most itt kérdezem. Hátha van valakinek tudomása ilyesmiről.

aug. 19. 07:38
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Ja, ha nem eszel állati eredetű ételt, akkor ez a szokásos következmény. Feltehetően B12 hiány van.
aug. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#5. Vérszegénység is van és vashiány!

Azóta voltam egy szakorvosnál, ő sem értette, hogy miért mondta azt a háziorvos, hogy ne szedjek vasat.


Különböző daganatos megbetegedésekre voltam vizsgálva, azok sincsenek. Hála Istennek.


Mi lehet még az ok?


Pl. autoimmun betegeknek tilos a vaspótlás?

aug. 19. 07:47
 9/21 A kérdező kommentje:

#7. De ez nem kizáró ok a vaspótlásra...

A háziorvos a B12-t még sem említette.

aug. 19. 07:50
 10/21 A kérdező kommentje:

Vas: 8,6 a legutóbbi leleten.


Nem szedek semmilyen gyógyszert, úgyhogy afféle esetleges gyógyszer kölcsönhatás sem lehetett az oka az utasításának.

aug. 19. 08:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!