Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A merkformin 500mg jó gyógysze...

A merkformin 500mg jó gyógyszer magas cukorra ?

Figyelt kérdés
Aki szedi mi a tapasztalata ? Nagyon magas a cukrom és pár napja kezdtem el szedni. Mennyi idő alatt viszi le ? Vagy az is lehet hogy le se viszi mert inzulin kellene ? 17-20 között van a cukrom még reggel éhgyomorra is. Nagyon aggódok.
aug. 17. 16:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kb fél éve írta fel a házidoki .akkor 10 es volt a cukrom,de nem szedtem. Most kezdtem el szedni pár napja.
aug. 18. 07:16
 12/16 anonim ***** válasza:
A 17-20 közötti cukor már veszélyeztet ketoacidózisra, ami ha kialakul egy életveszélyes állapot. Ilyen magas értékeknél inzulin adására van szükség és a későbbiekben diabetológus, a kontrollok alapján dönti el, hogy abba lehet-e hagyni az inzulint és elég lesz-e a gyógyszeres kezelés. Ha még most is ilyen értékeket mérsz, akkor menj be a sürgősségire!
aug. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Úristen, micsoda felelőtlenség! A merkformin nem a cukorbetegséget gyógyítja, hanem a cukorbetegséget megelőző állapotot. Szerintem már a 10-es se az. A háziorvosnak ezzel el kellett volna küldeni diabetológushoz. A metformin az inzulinhasznosítást fokozza. Neked már jó eséllyel nincs inzulintermelődésed, kimerült a hasnyálmirigy. Most vagy menj el magánba 40-50 ezerért a legelső helyre, ami fogad napokon (nem heteken!) belül, vagy menj be a kórházba, de nem fognak neked örülni. Beutalós tb-s diabetológusra vagy endokrinológusra heteket várni már nincs időd. És olvass a cukorbetegségről, hogy tudd, hogy miről van szó, mert láthatólag nem tudod. Az, hogy a homokba dugod a fejedet, mert nem tetszik az eredmény, és ha nem tudok róla, akkor nincs, súlyos károsodást okoz az ereidnek, ideértve a lábat, szemednek, vesédnek. Terheléses inzulinmérésre nem is küldött a háziorvos? Mért nem szedted fél évig (bár valószínűleg akkor se az kellett volna már)? Tapasztalod a cukorbetegség tüneteit?
aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem küldött terhelésesre. Azert nem szedtem mert féltem a mellékhatásátol meg sokat alkoholizáltam. Sok folyadékot iszok meg szédülök. Meg van hogy a látásom kissé homályos.
aug. 18. 10:08
 15/16 anonim ***** válasza:
Hajjajj! A háziorvost is le kéne cserélni, dilettáns. Egyébként minimális a mellékhatása, esetleg hasmenés és puffadás. Az alkohol az biztos, hogy az ellenséged, és könnyen lehet, hogy az vitt téged a cukorbetegségbe, mivel az alkohol cukorrá alakul. Most már mentsd, ami menthető, haladéktalanul kórház, inzulin, és az alkohollal való teljes szakítás. Cukorbetegen nem lehet inni. Esetleg pszichológus, ha van rá pénzed. Számolj be a fejleményekről.
aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azért ezt imádom. Magas a cukrod, de gyógyszert nem akartál szedni a mellékhatások miatt, de az alkohol "mellékhatásaitól" nem féltél?
aug. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!