Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A vérvétel kimutatja a gyomor...

A vérvétel kimutatja a gyomor problémákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy jó ideje gyomor gondokkal küzdök. Sok vizsgálatom nem volt, csak vérvétel, ahol minden eredményem rendben van. Pár hét múlva lesz gyomortükrözésem. Az lenne a kérdésem, hogy a vérvétel kimutatna ha a gyomromban bármi elváltozás lenne? Esetleg fekély, valami gyulladás stb.

Vagy a jó vérkép ellenére simán lehet bármi fajta betegség.


Köszönöm a válaszokat előre is



aug. 9. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, hiszen akkor nem lenne szükség gyomortükrözésre
aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltam gyomor- és nyombéltükrözésen.

Aztán kellett mennem vérvételre is.

Volt gyomorra vonatkozó része is. Az orvos nem mondta, de az fizetős volt. De nem tudom pontosan, hogy mit akartak kimutatni, vizsgálni ezzel. Gyomorrákot?

A gyomortükrözésen nekem vettek gyomorból és nyombélből biopsziát. Helicobacter pylorira is kerestek.

Nekem ilyen problémák nem voltak, de volt más. Krónikus gyomorhurut és egyéb.


De ami bajom van, arra 200 eFt lenne a vizsgálat.


Milyen gondjaid vannak a gyomroddal? Nagyon tisztában kell lenni az anatómiával, különböző betegségekkel, mert ha nincs valaki képben, elsikkadhat a valós diagnózis.


Az orvoson is sok múlik persze. Nekem vegyes tapasztalataim voltak.


Mindenesetre, ha azt akarod, hogy a vérvétel a gyomorra is vonatkozó adatokkal szolgáljon, akkor szólj a beutaló orvosnak vagy a laborban.

És ha nálatok is fizetős, akkor vigyél pénzt. Különböző helyeken különböző árak vannak. 5000-7500-ra lehet számítani.

aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lassan 2 hónapja folyamat ég a gyomrom, felpuffadok, alig bírok enni. 10 kg-ot lefogytam. Reflux diétát követek már több mint 1 hónapja de semmi jelentős változás nem történt. Egyelőre semmi komolyabb vizsgálatom nem volt,csak vérvétel. Hiába magán úton intézek mindent, a nyári szabadságolások miatt így is távoli időpontokat kapok. Végre aug végén eljutok tükrözésre. És tudom nem illik ilyet kívánni, de bízok benne, hogy találnak valami apró dolgot, amit rendbe tudnak rakni és megszűnik ez a 2 hónapja tartó szenvedés. :( Háziorvoshoz mentem az elején, az ő általa felírt gyomorsav lekötő nem segített. Utána gasztroenterológusnál 1x voltam, aki szintén felírt egy gyógyszert(ami szintén nem segít) és megbeszéltünk egy gyomortükrözés időpontot.
aug. 9. 15:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ez az. Olyan "gyógyszereket" nem szednék. A legtöbb ront az állapoton!

Olvass utána!


Valószínűleg áteresztő bél szindrómád van és a puffadás pedig az annak következtében fellépő SIBO miatt (kontaminált vékonybél szindróma). Bakteriális diszbiózis


Ezekre hiába szedsz savlekötőt.

Ráadásul valószínűleg nem sok a savad, hanem kevés!


Menj el zonulin tesztre!!!

Vagy teszteltesd az áteresztő bél szindrómát, de azt Magyarországon nem csinálják, úgy tudom, ezért drága.


Engem is nagyon félrekezeltek, te ne hagyd.

aug. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És ha tényleg ilyen betegségeid vannak, akkor nagyon olvass utána, mert súlyos szövődményei lehetnek.

Visszafordítható, gyógyítható, de ne konzervatív orvoshoz fordulj, mert azok nincsenek képben!

aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Addig is próbáld ki az alacsony FODMAP étrendet. Majd írd meg, hogy mi volt a gasztroenterológusnál, jó?
aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, miket szoktál enni? Egyelőre minden gabonát és álgabonát (kivéve köles), tejtermékeket hagyj el, laktózmentest is.

A kölest próbáld ki. A Lidlben vedd, az jó.

Húst eszel?

Tojást? A tojást is hagyd el.

Enzimeket szedj és betaine HCl-t, pepszint.

aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!