Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek cukorbeteg? Sokszor...

Lehetek cukorbeteg? Sokszor fogyasztok cukrosat, sosincs tőle semmi bajom, szénhidrátot is eleget. Ha esetleg cukros lennék akkor rosszul lennék tőle nem? (1es számú cukorbetegségre gyanakszom)

Figyelt kérdés
18/L, illetve ti hogyan jöttetek rá, hogy cukorbetegek lehettek? Mik voltak a tünetek?

júl. 14. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Ez hogy jött?

De ha félsz, semmibe nem tart elmenni egy vérvizsgálatra.

júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es típus gyerekkorban kiderül már általában. Súlyvesztés, gyakori vizelés, szomjúság. Nincs köze a cukorfogyasztáshoz.
júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy jött, hogy sok rá illő tünetem van, pl hirtelen szédülés, látás romlás, fáradtság/gyengeség, szomjúság. Ebből pár már kb tél óta fenn áll. Sima vérvétel már mutatna gyanúsat?
júl. 14. 14:49
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem a cukorfogyasztás miatt gondolom, tudom hogy nem attól alakul ki. A kérdés az, hogy ha diabéteszes lennék, és sok cukrosat fogyasztanák, bajom lenne tőle gondolom, nem? Nem véletlen kell szigorú étrendet követni a diabéteszeseknek.
júl. 14. 14:51
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem a rosszullét miatt, hanem mert nem tudják feldolgozni a cukrot, a vérbe kerül és károsítja a szerveket. A korai cukorbetegség tünetmentes. Pont az a baj. De miből gyanakszol arra?
júl. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez nem a cukor fogyasztástól függ.
júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5. Ha nem eszek időbe beszédülök, rosszul leszek, romlott a látásom, folyamatos gyengeség, bágyadtság és fáradékonyság, szomjúság. Ezek miatt kezdtem el most gyanakodni. Ma tervezek venni vércukormérőt a patikába, így holnap már meg tudom mérni napközbe.
júl. 14. 15:37
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez inkább inzulin rezisztencia vagy 2-es típusú cukorbetegség tünet lehet. Nézd meg neten is hogy mennyibe kerül a mérő, lehet hogy sokkal olcsóbb (Accucheck vagy DCont ajánlott, sajnos nem minden márka egyforma pontos).


Ha inzulin rezisztenciád van, akkor nem feltétlenül magas lesz a vércukorszinted, az is lehet hogy étkezés után 1-2-3 órával nagyon lezuhan, vagy nagyon gyorsan esik vissza miután magasra ment. Ez is okozhat tüneteket. A magas vércukorszint inkább szövődményeket okoz, rövid távon nem nagyon érezni általában, ha kicsit túl magas.

júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, nem úgy értettem természetesen hogy a leírtak alapján 100% ir-es vagy vagy cukorbeteg, hanem hogy utalhat arra esetleg, de ennyiből amit leírtál nyilván nem lehet biztosan megállapítani semmit.
júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
18 évesen lehetséges a 2.es típusú? Úgy tudtam, az leginkább idősebb korban jelentkezhet és több év, mire észre lehet venni. Ezt az ir-es vizsgálatot is külön kell kérni? Vagy látszik a sima vérvételen?
júl. 14. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!