Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak itt olyan vegánok,...

Vannak itt olyan vegánok, akiknek volt vagy lett valamilyen betegsége, ami miatt majdnem vagy fel kellett hagynia a vegánsággal? Hogyan oldottátok meg?

Figyelt kérdés

júl. 13. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen betegsegre gondolsz?
júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Autoimmun állapotok, SIBO (bakteriális diszbiózis, kontaminált vékonybél szindróma), áteresztő bél szindróma, R. A, bármi.
júl. 13. 22:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Oke, a belgondoknal okozhat problemat a sok rost. A tobbi peldara nem tudom elkepzelni, hogy ne lehetne megoldani novenyi alapon a taplalkozast. Autoimmun betegsegeket pl a tejtermekek sulyosbitjak, de a novenyek kozul mi?
júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3. Sajnos nagyon sok. Olajos magvak, gabonafélék, álgabonák, lektineket, szolanint, WGA-t tartalmazó növények. :(

Hüvelyesek, magas FODMAP tartalmú növények.

júl. 13. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Viszont van vegan valtozat az autoimmun protokollra (AIP, angol nyelvu talalataim voltak) - belemelyedni nincs motivaciom, de ez alapjan meg lehet oldani azt is kizarolag csak novenyi taplalekon.
júl. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem!
júl. 14. 05:12
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Az összes ilyen betegséget lehet bizonyos korlátozásokkal növényi étrend mellett folytatni.
júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7."Bizonyos korlátozásokkal"?! Kb 2 féle dolgot találtam eddig, amit meg tudok enni: köles és olívaolaj. De a kölesben sem vagyok biztos.

A gasztroenterológus egyébként azt mondta, hogy folyadékokkal "táplálkozzam".

Gyógynövény italok, ezek talán jók. De az sem mind.


Egyébként olvasd újra, amit írtál. "Az összes betegséget lehet folytatni"... Gondolom, nem ezt akartad írni. Vagy ez vmi cinizmus és poénnak szántad?

júl. 14. 08:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, rosszul írtam. Úgy értettem lehet a betegség mellett a növényi étrendet folytatni. Mi a betegséged pontosan?
júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Súlyos vashiányos vérszegénység. Nem véletlen vagyunk mindenevők.
júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!