Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rheumatoid arthritis betegségn...

Rheumatoid arthritis betegségnél az orvos általi terápiák helyett amik nem használtak, van természetes alternatíva?

Figyelt kérdés

júl. 11. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Gondolom 4mg-os tabletta. Nekem rdngeteg mellékhatása volt, nem is hallottam még olyanról, hogy semmi...Bár én sokszor szedtem, hosszan.

Konkrétan: Felpuffadt arc, rengetdg pattanás arcon, háton, mellkason, vállon (ez a két hatás elég gyorsan kialakult), izomfájdalom (vesztés), gyengeség, ízületi fájdalom, szemfájdalom, fényérzékenység, megnőtt fehérvérsejtszám, enyhén emelkedett vérnyomás, reflux, hajhullás...Szóval cuki gyógyszer :D

Bár tudtommal a metotrexát sem játék...

szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

*rengeteg


Ja és idegesség is kijött nálam :D

Továbbá ahogy csökkentettem úgy voltam szarabbul az elvonástól is.

Remélem nem vagy hipochonder és nem ijesztettelek meg :D

szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, 4 mg-os tabletta. Jelenleg élvezem, hogy újra visszakaptam az életet. :) Fájdalom mellett szinte sétálni nem tudtam a kislányommal, nemhogy futni utána. A felpuffadt arcot az orvos is kérdezte, de én nem vettem észre és férjem sem.


Őszintén sajnálom, hogy neked ennyi problémát okozott. Más gyógyszerre nem lehetne váltani? Van valami megoldás ezekre a problémáidra? Azért elég komoly mellékhatásokat írtál.


Azt mondta az orvos, hogy a metotrexát megmarad és azt kell majd folyamatosan szednem, heti egy nap 6 tabletta. Ez megmarad akkor is, ha a szteroidot medrolt el tudom hagyni. Meg a folsav kell még mellé továbbra is, hogy a vérkép jó maradjon. Ennél részletesebben annyira nem tudok róla. Bízom az orvosban, de ha tudsz valami pluszt, akkor megírnád kérlek!


Jelenleg mennyit tablettát szedsz? Csökkentésnél az izületi fájdalom a korábbi fájdalom mértékében tért vissza vagy azért nincs akkora fájdalmad?

szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, nem említettem, én ezt más autoimmun dologra szedem. Pontosabban szedtem. Biológiai terápiát kapok, azóta hálisten nem kell a medrol :D
szept. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én leginkább házi dolgokat készítek és fogyasztok. Konyhakertem van, zöldségeket, gyümölcsöket mindennap fogyasztok. Sőt, a hús is háztáji. Nem mondom, hogy boltban nem vásárolok, de igyekszem adalékmentesen tartani a háztartásom. Vékony testalkatú vagyok, fájdalommal is mozgok, mert nem szeretek ülni, feküdni, unatkozni. Nem iszom, nem dohányzom. Beteges nem vagyok, nem voltam gyerekkoromban sem. Covid oltásom nincs, mivel számtalanszor megkérdezték, hogy nem az váltotta-e ki az autoimmun betegségem, a semmiből. Környezetemben valóban sok olyan eset van, aki oltás után lett autoimmun beteg. ( Sclerozis multiplex, myalgia, RA..stb.) Nagyon sok fiatal.

Úgy gondolom a mai világban én egészséges életmódot folytatok, életem rendben, előjelét nem észleltem, hogy egy ilyen betegségem lesz ami a hátralevő életemben velem marad. Gyógyszert nem szedtem, kivéve jelenleg.

A Medrol káros hatását közvetlen környezetemben tapasztaltam sajnos. Borzasztó amit hagy maga után. Gyógyszerész ismerősöm is említette, hogy milyen rombolást végez. Fiatalon, egészségesen egy óriási büdös pofon ez nekem.

Sajnos úgy látom nem vagyok ezzel egyedül.

szept. 13. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!