Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rheumatoid arthritis betegségn...

Rheumatoid arthritis betegségnél az orvos általi terápiák helyett amik nem használtak, van természetes alternatíva?

Figyelt kérdés

júl. 11. 12:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit próbáltak eddig?
júl. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még friss a dolog, csak Salazopyrin amit kaptam. De sajnos több ilyen betegségben szenvedőtől hallottam, hogy Medrol és az előírt terápia akár a biológiai sem hozott javulást. Medrolt nem kaphatok, de őszintén lehet jobb is amilyen mellékhatásai vannak.
júl. 11. 21:16
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát még sok lehetőség van akkor. Egyelőre lesz, amit a doki mond.
júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg gyógyszereket mond, de én természetes alternatívára lennék kíváncsi.

A mellékhatások miatti egyéb gyógyszereket még nem is említettem. Hét emberből hét gyógyszeresen kezelt, akikkel beszélgettem, sajnos a probléma fennáll ugyanúgy, plusz jöttek a mellékhatások miatti egyéb gyógyszerek. Szerintük mókuskerék. Tudom, mindenki más, de érdekelne az olyan emberek véleménye, akik nem akartak kemény gyógyszert, vagy hatástalanok voltak a kapott terápiák.

júl. 12. 22:21
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Súlyos esetben az alternatív gyógyászat egy kalap szart sem ér...Bocs, de ez az igazság. Amúgy pl ott a biológiai terápia, amit bár súlyos esetekben adnak, ez igaz, de pl nagyon sok embernek semmilyen mellékhatást nem okoz.

A medrol az valóban egy szar gyógyszer, amikor csak lehet, jobb elkerülni, fenntartó kezelésre amúgy sem alkalmas semmilyen betegség esetén sem. Évekig szedni azt kínzás lenne, ezt magam miatt tudom. Aztán ott vannak még az immunszupresszánsok, hát...az sem feltétlenül kellemes téma, bár valakinek viszonylag jól hat komolyabb probléma nélkül. De a lényeg az, hogy komoly esetben lehet itt életmódváltásról meg mindenről papolni, nincs semmi garancia, hogy gyógyszer nélkül jó lesz, így még mindig az orvosi utasítások követése a legjobb út.

júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Senior Séf ***** válasza:
Étrend- és életmódváltás szükséges.
szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam is reumatoid artritisz betegséget diagnosztizáltak. Több hónapra kaptam időpontot állami ellátásra, ezért magánrendelésre kellett mennem, hiszen aki ismeri ezt a betegséget, az tudja, hogy mennyire fájdalmas tud lenni.


Nekem is medrolt írt fel az orvos, emellett metotrexát nevű gyógyszert és folsavat kell szednem. A medrolt folyamatosan csökkentjük, hogy el lehessen hagyni mielőbb, hiszen számos rossz hatása lehet a jövőben. Lassan 3 hónapja szedem és nekem semmilyen mellékhatása nincsen szerencsére.


Gyógyszerek előtt próbáltam csalánteát (reumára javasolt gyógynövény), kamillateát (gyulladás csökkentésére jó), kollagént, proenzi izületvédő táplálékkiegészítő tablettát, gyógynövényekből álló izületvédő tablettát (kurkuma, C vitamin, csalán, nyírfalevél, fűzfakéreg, kollagén, mezei zsurló, ördögcsáklya van benne).

Sajnos egyik sem vált be. Kicsit sem éreztem a fájdalom csökkenését. Sosem voltam gyógyszerpárti, de most sajnos muszáj szedni, hogy visszakapjam az életet.

Szerintem egészségesen eszem, sok gyümölcsöt, zöldséget, többnyire főzelékeket eszünk, szinte csak vizet iszok. Mozgás kevés, de minden nap egy-két óra séta, veteményes kertemben kerti munkát végzek.

Mindenképpen kell figyelni az életmódra, ahogy a 6-os válaszoló írja, az életmód és az étrend nagyon fontos.

szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7 Medrolból mennyit szedsz, hogy nincs mellékhatása? Meg hány éves vagy?
szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok. 4 tablettával kezdtem, most 1,5 tablettát szedek minden nap. A héten kell visszamennem az orvoshoz, valószínűleg utána már elég lesz 1 tabletta is. Remélem idővel el tudom hagyni, lehetőleg fájdalom nélkül.
szept. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálad milyen mellékhatásai vannak? Mióta szeded ezt a gyógyszert? Nálam jelezte az orvos, hogy hosszú ideig történő szedés esetén még csontritkulást is okozhat. Igaz erre 5 évet mondott, az elég sok idő. Emiatt is csökkenti folyamatosan az adagot, amit szednem kell.
szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!