Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1 hónapja megváltozott a...

1 hónapja megváltozott a székletem. Világos barna lett a színe, néha vannak benne ételdarabok, előtte 2-3 naponta jártam, most naponta kell mennem wcre, ezen kívül más tünetem nincs. Aggódnom kellene? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Előtte 2-3 naponta kellett csak wc-re mennem és inkább keményebb volt a székletem. Egy hónapja viszont egyik napról a másikra megváltozott és azóta minden nap wcre kell mennem. Egészben jön ki, de erőlködés nélkül kijön, tehát sokkal hígabb és puhább. Néha ételdarabokat is látok benne és a színe is megváltozott, nagyon világos barna lett. Ezen kívül emésztési, hasi fájdalmaim nincsennek és soha nem éreztem semmit, azon kívül, hogy minden nap érzem, hogy mennem kell. Orvoshoz kellene fordulnom? Mitől lehet ez? Olvastam sok mindent, de minden betegségnél más tüneteket is írnak, nekem meg nincs semmi tünetem.
júl. 5. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Mért nem mentél eddig orvoshoz? Miért gondolod, hogy itt fogják megoldani a problémádat?
júl. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A barátnöm férjének így kezdödött a hasnyálmirigyrákja.
júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztosan több gyümölcsöt pl. őszibarackot eszel. Világos kakiban pedig az ételdarabkák is jobban szembetűnnek.
júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3as: Amikor elkezdődött ez a változás egy kisebb életmódot váltottam. Nem nagyon szembetűnőt, de több gyümölcsöt, zöldséget, zabot stb fogyasztok azóta. Nem kilószámra, de többet.

A testsúlyom is folyton mérem és a napi szintű székletürítés mellett sem csökkent szerencsére.


Mivel ezen kívül, nincs semmi tünetem, így ezért nem foglalkoztam ezzel eddig, de mindenesetre elmegyek egy vérvételre és esetleg elkezdek egy normaflore kúrát, hátha a bélflórám borult csak fel egy picit valamitől.

júl. 5. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell minden marhasággal orvoshoz rohanni...
júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínű az ideg illetve az életmód váltás miatt vagy ebben a helyzetben, bár szerintem, pont, hogy az furcsa, hogy eddig 2-3 naponta mentél WC-re, szerintem az lenne a normális, hogy mindennap. De ez csak az én véleményem/tapasztalatom.


Ha nagyon zavar látogasd meg a házidokit, aztán legalább megnyugodsz.

júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2-es, felesleges ezzel paráztatni. Nagyon kicsi az esélye.
júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az az ok, hogy több rostot fogyasztasz, és a beleknek hozzá kell szokniuk ehhez. Nem hiszem, hogy bajod lenne.

Saját tapasztalat: általában naponta eszem zöldséget, gyümölcsöt, és naponta megyek vécére. Ha kihagyom, pl. mert utazunk, és pár napig mondjuk szendvicseken élek, akkor előfordul, hogy 2-3 napig nincs nagydolog.

Van pár zöldség/gyümölcs, ami a többinél jobban meghajt, pl. nekem ilyen az áfonya.

A zabkása is lágyítja a székletet.

júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!