Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelentenek ezek a Laborere...

Mit jelentenek ezek a Laboreredmények?

Figyelt kérdés

RR: 168/81 hgmm, P: 65/ min Vc: 7,5 mmol/ L

EKG: Sr,. 65 bpm, jobb tengelyallás, V3 átmenet 120 ms PQ , 40 ms QRS, isoel. ST, pos. T


Neutrofil. 41%. * 45-75

Limphocyta 52%. * 20-45

SZérum Na 133mmol/l * 135-150

Kreatinin 83 umol/L 45-84

eGFR- EPI. 72 ml/ perc. *. < 90



júl. 1. 22:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Áhh kihagytam a Glükozt 6,23 mmol/ L * 4,10 - 5,60
júl. 1. 22:22
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
57%
A cukor egy kicsit magasabb, de nem vészes. A többivel sincs gond, ami a labort illeti, többet kell inni és pihenni. Vérnyomás magas. EKG-hoz én nem értek.
júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ahh tök jó hogy ezt nem mondták mikor pénteken rosszul lettem az utcán. Bevittek az ügyeletre és kiderült hogy volt egy stroke - m valamikor és beszűkült vese funkció.


Azt nem látod?


Tehát akkor lehet hogy cukros vagyok

júl. 1. 22:57
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen! De szerintem mindegyikkel gond van hisz be van csillagozva, és eltérőek az értékek.
júl. 1. 23:00
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ha ez az ügyeleten készült, akkor ez a cukor irreleváns most, ettől lehetsz még cukros, de ha nem éhomi, akkor ebből nem derül ki. STROKE utóhatás lehet, az számomra nem derült ki, bár az EKG-t nem tudom mit mutat, az jó-e, a vérnyomás+pulzus nem jó. Vesefunkció sem olyan rossz, nincs ezzel gond jelenleg, de oda kell figyelni, kell a kontroll.
júl. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen! Kontroll. Teljesen éhomi volt ugyanis szinte semmit nem ettem. És a papírra azt írták hogy : Koponya CT- n jobb oldali lacunaris infarctus ábrazolódott. Beszűkült Vese funkció látható.
tegnapelőtt 09:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Stroke utóhatasnak milyen tünetei vannak?
tegnapelőtt 09:12
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, hát akkor ha ezt leírták, és ez kontroll volt, akkor úgy van, nem csoda, hogy rosszul lettél. Kaptál rá valami terápiát, gyógyszert?
tegnapelőtt 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem! Még nem is tájékoztattak semmiről! Délután 4 kor lettem rosszul és hajnali 3-4 között jöttem el. Egyből kaptam só oldatos infúziót az egy óra volt míg lecsöpögött. Aztán rácsatoltak szív mit tudom én mire, ilyen tapadós kis korongokat tettem rám de azt is alig érzékeltem. Nem igazán voltam képbe. Az egyik kis patentot rajtam hagytak, majd kábé 2 nap múlva éreztem hogy rajtam van zuhanyzas közben, akkor leszedtem. Mikor haza érkeztem hulla faradt voltam de inkább gyenge, nem nagyon bírtam aludni, gondoltam csak simán a meleg meg hogy nem ettem rendesen.. akkor elővettem a papírt amit adtak és min akadt meg pont a szemem az infarktuson. De azt is ráírták hogy ez lehet acut de régebbi is. A hazimnak elküldtem lefotózva az egész laboreredményt senki sem válaszol! Kértem MRI vizsgalatot, kizárasos alapon... Beutaló megírva csak érte kell menni. Miért nem tajékoztattak oda bent az ügyeleten hogy volt egy strokom? Pedig legalább 3/4 óraig nézegette a röngtgent a neurulógus, meg kérdezgetett utanna legalább két óra hossza pszichológus. Miért nem mond senki semmit. Szokott remegéses ájulásos rosszullétem lenni, ilyenkor semmit nem érzek csak brutál gyengeség, ájulas érzés, gyors eszem valamit, vagy cukrot de már a cukor nem jó nekem. Inkább a kaja. Ezenkívül nem sűrűn de szokott este szívproblémám lenni. Erre sem kaptam semmi valaszt. Mindjárt leírom!
tegnapelőtt 09:33
 10/11 A kérdező kommentje:
Szívprobléma esténként jelentkezik. Nehéz leírni: Alszom. Próbalok legalább is. De azt érzem hogy a szívem nem csinál semmit. Semmit. Mint ha nem is létezne ott bent. Másodpercenként felébredek. Képtelen vagyok aludni. A szívem miatt. Este 9- órától reggelig,, 6-7 ig amíg kimerültségig... Aztán pár óra alvas. Szóval egy éjszaka kábé 60 vissza ébredés. Ezt is mar rég leírtam nem jön valasz hogy ez mi esetleg pánikbetegség lehet vagy mi? Nem tudok elaludni a szívem miatt, nem hagy elaludni... Mintha ott bent lebénulna, leállna nem teszi jól a dolgát. Azért ébredek vissza mert azt érzem semmit nem csinál a szívem, semmit, és nem tudok tőle elaludni rendesen álomba merülni, továbbiakban volt hogy egész este magamat láttam maszkalni a lakasba... Ez többször előfordult az elmúlt 5 évben. Ez olyan mint ha kiléptem volna a testemből. Félelmetes volt először vagy is inkább érdekes, . Ez nem fáj nem rossz érzés. Szóval ha bealudnék a szívem vissza ébreszt olyan mintha...le akarna állni. Ez a napokba is volt, ahogy kiengedtek múlt hét pénteken, erre rá 1 nap múlva. Este 9 óra körül teljes reggelig próbáltam vissza aludni, de nem engedte a szívem, így inkább meg sem kockáztattam az alvást vártam hogy inkább reggel hátha, teljesen kimerülten.... Mi a franc ez??? Nem ír a dokim erre semmit.
tegnapelőtt 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!