Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ki lehet-e gyógyulni a 2-es...

Ki lehet-e gyógyulni a 2-es típusú diabéteszből?

Figyelt kérdés
2015-ben lett nálam meg állapítva a 2-es típusú diabétesz. 2019-ig nagyjából rendben is voltam. Aztán 2019 áprilisában 24 mmol/l vércukorszinttel kórházba kerültem. Majd 2020 január végén ismét 22 mmol/l vércukorszinttel kórházba kerültem. Azóta nagyjából stagnál. De most az elmúlt két hónapban. Ritkán mérek kirívóan magas vércukorszintet. Általában 4.1 és 6.9 között mozog a vércukorszintem. Most. ma este 18 óra 45 perc magaságában 4.8 mmol/l vércukorszintet mértem. Ma reggel pedig 5.2 mmol/l volt a vércukorszintem. Ennek ellenére a házi orvosom szedeti velem a 2 X 1 - 1000 MG-os Metfogamát. Ez most jó hir? Vagy rossz hír? Az utobbi két jónapban egyetlen egyszer volt 10.8 mmol/l a vércukorszintem, és kétszer volt 8 mmol/l felet. De szinte mindig 4.0 - 7.0 mmol/l között van. Mint írtam most este 18 óra 45 perc magaságában 4.8 mmol/l volt. Kinek mi a véleménye? Most cukor beteg vagyok még? Vagy már meggyógyultam? Vagy most mi van? Vagy csak a 2 X 1 - 1000 MG Metfogama gyógyszer dolgozik bennem?

jún. 29. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Életed végéig cukorbeteg leszel ebből nem lehet kigyógyulni csak szinten tartani illetve kezelni.

Figyelj az étkezésedre, az is nagyon fontos, illetve a rendszeres mozgás is.

jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy pár perce újra mertem. Most már 4.1 mmol/l. - 1-esnek! A rendszeres mozgás megvan kerekesszékesként.
jún. 29. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Hagyd a háziorvost, kérj beutalót diabetológushoz. Szinte biztos, hogy a jelenlegi gyógyszereléseddel csak mérgezed magad. Megy a nagy félrevezetés, átejtés és működik az egészségügyre vonatkozó pénzügyi megszorítás és örül a gyógyszerlobby. A háziorvosok csak adott gyógyszereket írhatnak fel bizonyos betegségekre, a valóban hatásos gyógyszerek felírásához szakorvosi ajánlás kell.

Amikor egy korábbi háziorvosom unszolására metformint kezdtem el szedni (ugyanaz a hatóanyag, mint a Te gyógyszerednél), semmi vércukor szint csökkenés nem következett be, sőt megemelkedett. Akkor kértem beutalót diabetológushoz. "Érdekes" módon, ő meg sem említette a metformint, hanem egy számomra később szintén hatástalannak bizonyult gyógyszert írt fel.

A jelenlegi háziorvosom szerint ő még nem látott olyan beteget, aki a metformintól meggyógyult volna.

Jelenleg egy nagyon régi, ma már korszerűnek nem mondott gyógyszert szedek (Gliclada), de azt is nekem kellett megmondanom a diabetológusnak, hogy mit írjon fel (magyarán kicsit bele kellett ásnom magam a gyógyszerelésbe)

A feleségemnek egy másik diabetológus a legkorszerűbbnek mondott gyógyszert írta fel, ami hússzor drágább, mint az én gyógyszerem.....

Nekem a reggeli vércukor szintem 5,5-8 között van és az étkezés után 1,5 órával mért értékek is 15 mmol alatt vannak.

Szóval biztosan cukorbeteg vagy, de ügyelj az étkezésre, valóban el kell hagyni az édességeket (néha 1 kis csoki stb. belefér) és a napi pékárut (kenyér és hasonlók) valóban 1-2 kis szeletre kell korlátozni. Kissé meg kell változtatni az étkezési szokásokat és a fehérjét kell előnyben részesíteni. A cukorbetegségből nem lehet kigyógyulni, mivel a 2-es típusúnak valójában a tényleges okát sem ismerik, de kordában lehet tartani a vércukor szintet.

jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ki vagy mi az a dialektológus? Olyannal soha nem jártam még!
jún. 29. 20:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Diabetológusra gondolt. Mondjuk ha 15-ig fölmegy a vércukra, az szerintem annyira nem egészséges állapot...


Ami a kérdezőt illeti: befolyásolja a cukorbetegséget a testsúly, mozgás. Tehát ha elhízott voltál de lefogytál, könnyen lehet, javult az inzulin érzékenységed és kevesebb gyógyszer elég lesz vagy el lehet hagyni.


A metformin nem fog meggyógyítani, csak kordában tartja a tüneteket. Ha nem szednéd, valószínűleg azonos életvitel mellett magasabbak lennének az értékeid, idővel pedig szövődmények alakulnának ki. Azt meg kell beszélni az orvossal, hogy vajon kisebb dózissal is egészséges értékeket produkálnál-e, érdemes-e próbálni csökkenteni vagy elhagyni.

jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%

"Nuttall és Gannon ugyancsak bizonyították, hogy a cukorbetegség egyszerűen meggyógyítható a szénhidrátbevitel csökkentésével." (Szendi Gábor)


Demecs István - 25nap.hu - A cukorbetegség gyógyítható (könyv)

jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Amit a #7 ír, az nem meggyógyítás, hanem a fenntartó kezelés egyik formája. Meggyógyítás az lenne, ha adott időszaknyi alacsony szénhidrátos étrend után az illető szervezete tolerálná azt a magasabb szénhidrát tartalmú étrendet, amit a legtöbb ember szervezete tolerál.


A fogyás ilyen értelemben lehet meggyógyítás, mert enyhe esetben feljavíthatja normális szintre az inzulinérzékenységet. Nyilván utána is ajánlott óvatosnak lenni, főleg nem visszahízni.

jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-asnak! "A fogyás ilyen értelemben lehet meggyógyítás............" 28 kg sikerült csak lefogynom. De még igy is túl súlyos vagyok. Reggel 5.3 mmol/l volt a vércukorszintem. Most néztem, most sok. Most 7.9 mmol/l a vércukorszintem. Ebéd előtt vagyok még. De reggeli után.
jún. 30. 13:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Az elhízás is azért van mert megemelkedik a vércukor, hozzá az inzulinszint és ennek következtében beindul a zsírraktározás. Egyre inkább ilyen ételeket kívánunk, végül kialakul az inzulinrezisztencia.
jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!