Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egyik karon 149/85Hgmm a...

Ha egyik karon 149/85Hgmm a vérnyomás, a másikon 129/85 az még nem jelent aorta dissectiot, igaz?

Figyelt kérdés

A páciens tünete szemfájás, levertség, aluszékonyság, ki van pirosodva az egész bőre.


Vérnyomása az amit fentebb is írtam. 20 perc különbséggel lett megmérve és nem emelkedett azóta. Akkor is ennyi volt ugyanekkora különbséggel a két karon.


Ez ugye nem aorta disecctio jele?



jún. 24. 18:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Mellkasa nem fáj
jún. 24. 18:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor össze akarják hasonlítani a két karon a vérnyomást, akkor azt egyszerre kell mérni mindkét karon, mert a vérnyomás az alatt az idő alatt is tud változni, amíg egyik karról átteszik a másikra a vérnyomásmérőt.
jún. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Áhh értem köszi.


Sajnos két mérő nincs, de nem gondolnám, hogy dissectioja lenne mert ahhoz képest jól van.

jún. 24. 18:14
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, ezer mas oka lehet, nem is értem, miért pont ezt hoztad fel.
jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Dissectio? Annak más értékei lennének és kellene egy ultrahang minimum vagy CT.
jún. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy lázas
jún. 24. 18:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem betegseg
jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért volt szrul Vett be rubophent és jobban lett.


Nem értem miért gondoltam legrosszabbra. :D


Bár szemészhez el kell mennie mert kardiológus már tanácsolta neki aztán cseszett rá.

jún. 24. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!