Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a vérnyomásértékek nem...

Ha a vérnyomásértékek nem jók, az miben mutatkozik meg a holter vizsgálat eredményeiben? A házi orvosom szerint a jó pulzus érték 60-80 közötti értékek. Az enyémek van amikor 30 as a pulzusérték. Mi okozza ezt? Az erősebb gyógyszer? 2.5 helyett 5 mg?

Figyelt kérdés

Magas-vérnyomásomra Biscrolol 2,5 mg szedek r: 1 tablettát, továbbá Amlodipin/ Valsartan Sandoz 5 mg R. egy tablettát szedek. Sajnos a háziorvos nővére, e gyógyszerek felírása közben a Biscrolol 2.5 mg helyett 5mg osat írt fel és azt szedtem abból a megszokásból, hogy R: egy tablettát kell szednem.

Valahogyan nem voltam jól ezek után.A háziorvos elrendelte a napi három óránkénti vérnyomásom méréseit feljegyzéseit.

Ezek a következők voltak reggel 6 órakor 182/ 70/31 9 órakor 171/69/46 12 órakor 144/72/59 15 órakor 137/80/71 18 órakor 152/70/50 21 órakor 173/68/41 24 órakor 192/62/30 03 órakor 182/69/31 voltak a vérnyomás értékeim.

A háziorvosom ekkor észrevette azt hogy a nővér aki mellette volt a Biscpolol 2.5 mg helyett 5 mg osat írt fel. ez okozta a magas vérnyomás értékeket az éjszakai órákban, viszont a Biscolol ból r: egy felet kell szedjek egy hétig. És írt fel Doxtazosin 2 mg vérnyomás csökkentőt is amelyet lefekvéskor egyet vegyek be. Most még nem lehet változást észrevenni. De hétfőn megyek holter vizsgálatra. Azt a vizsgálatot nem fogja e befolyásolni a fenti vérnyomásom értékei? Mit tegyek? Mondjam el a kardiológus szakorvosomnak a történetet?


jún. 22. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A szisztolés értékek elég magasak, ami mindenképpen valami gyógyszer adagolási gondra utal. Az biztos, hogy a személyre szabott pontos adagolást csak rendszeres vérnyomás ellenőrzéssel lehet beállítani és ehhez esetenként a beteg aktív közreműködése nem nélkülözhető, nem lehet mindent az orvostól várni.
jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az 1 válaszadónak, a szakszerű válaszát. De ezek a vérnyomásom értékei a holtervizsgálat eredményeire is kihatnak? Ha igen miben?
jún. 22. 11:20
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
A holter az majd neked mér 15-20 percenként és akkor elkerülhető az, hogy te amikor méred azt milyen helyzetben teszed és nem csak napi 3 értéked lesz belőle. Sajnos ez ilyen, felír valamit, adagolást és az majd változtat valamit, de lehet éppen nem lesz jó, visszamész és módosítanak, ez ilyen mindenkinél. Alapvetően magasak az értékek, szóval mindenképpen kezelni kell és sajnos ezt tudom nem egyszerű, de neked is nagyon türelmesnek kell lenned és partnerként kell viselkedned ebben. Egyébként ahhoz, hogy a vérnyomás, pulzus beálljon egy viszonylag stabil szintre, ahhoz nem elég 1 hét, kb. 3 hét múlva lesz eredménye a gyógyszer szedésnek.
jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2 választ adnak a szakszerű válaszát. Én együttműködő voltam és vagyok mindig. Azt hiányoltam eddig is, hogy a kardiológusom az még csak javaslatot sem adott terápiára, hiába kértem, azt mondta, majd a háziorvosomtól kapok terápiát.Sajnos a volt háziorvosom meg nem foglalkozott velem egyáltalán, még a gyógyszereim hibás felírását sem ellenőrizte soha. Új háziorvosom van, aki már változtatott a terápián, de a hatása három hétre tehető,addig meg a fenti vérnyomáseredményeim alapján fogja végezni a holter vizsgálatot ez a vizsgálat, ha jól értelmezem.
jún. 22. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!