Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért csak az oviban köhög?

Miért csak az oviban köhög?

Figyelt kérdés

Múlthéten szerdán szóltak, hogy ne vigyem a fiam csütörtök péntek mert köhög. Itthon maradt persze de egyet nem köhögött minden túlzás nélkül.

Hétfőn már ment és megint szóltak. Kedden semmi baja nem volt majd tegnap (szerdán) azt mondták kénytelenek most már szólni mert tarthatatlan a köhögése.

Minden fricska nélkül én azt sem tudom megmondani, hogy hurutos vagy száraz mert itthon egyszer sem hallom, se éjjel se nappal. Pedig ugrál motorozik futkos pörög ezerrel.

Nyilván arcon csapásként ért a kijelentésük és egyből mondtam, hogy itthon semmi baja, persze néztek rám hülyén.

Itthon tartom mert szerencsére itthon a pici úgyhogy könnyebb a dolgom viszont szeretném ha tudnák, hogy nincs igazuk csak nem akarom, hogy utána meg menjen sunyiskodás meg a pampogás.

Létezik, hogy valami ott ennyire irritálja és köhög? Komolyan már nem tudom mit csináljak, hogy ne nézzük hülyének egymást.



jún. 6. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Az itteni bölcsiben is ezt csinálják, az én gyerekem nem jàr ugyan, de az ismerős anyukák ugyanerre panaszkodnak, folyton szólnak, hogy vigyék haza a gyerrket, mert köhög, fújja az orrát, megy a hasa, otthon meg semmi nincs.


Gondolom, le akarják passzolni a gyerekeket, kevesebben vannak, kevesebb meló.

jún. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnál porallergiát kerestek, az ovis régi szőnyegek miatt feltételeztük, hogY köhög. Otthon én sem tapasztaltam semmit, mert nincs nálunk szőnyeg. Kivizsgálták, kapott pipát, rendben van azóta.
jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy idegi alapon van? Lehet hogy utál oda járni?
jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is az jutott az eszembe, hogy ő inkább otthon szeretne lenni veled (anya), és nem érti, miért nem maradhat, ha a kistesója meg igen. Vekerdy is sokat írt erről, hogy a gyerekek - és ezt persze nem tudatos folyamat - produkálhatnak "érdekes" dolgokat, hogy elérjék a céljukat.

Mennyi idős a kicsi, akivel otthon vagy? Mostanában született?

És persze az is lehet, hogy valami allergizálja.

jún. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe, hogy az óvoda levegőjében van valami allergén anyag, ami irritálja - és otthon nincs. Ki kéne vizsgáltatni a gyereket allergia irányában.
jún. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. A bölcsiben azzal fogadnak, hogy milyen beteg a gyerek, bágyadt, kedvetlen, folyik az orra, köhög, és csak orvosi igazolással várják vissza, otthon meg semmi, jó a kedve, pörög, ugrál, és nyoma sincs a köhögésnek, orrfolyásnak. Leviszem dokihoz, az meg már tiszta idiótának néz, hogy az egészséges gyereket viszem a rendelőbe a betegek közé.
jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os, én lehet, hogy megmondanám nekik, hogy otthon nem köhög, nem folyik az orra. Kérném, hogy készítsenek róla videófelvételt, mert ha semmi tünetet nem tapasztalok rajta, akkor nem várhatják, hogy otthon tartsam vagy orvoshoz vigyem.
jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a gyerek tudat alatt úgymond "rájött", hogyha köhög az oviban, akkor hazamehet anyuhoz, és ez hozza ki nála.
jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A kisfiam is ezt csinálta a bölcsiben. Leültem vele megbeszélni, hogy a műköhögés miatt mindannyiszor vinni fogom az orvoshoz, de ha nem találnak semmit, mennie kell tovàbbra is. Meg kell vele értetni, hogy az ovi kötelező, de te szereted és szeretsz vele lenni. Nem azèrt van ott, mert nem akarod magad mellett tudni.

Ebéd után hozd el esetleg egy darabig, hogy kicsit többet legyetek együtt. Vond be mindenbe a kicsivel kapcsolatban, pelenkázáskor pl tartsa ő a krémet vagy adja ő a nedves törlőt. A fürdetésekkor is ott lehet, például válassza ki ő a kistesó pizsamáját.

Ha bevonod mindenbe, akkor érezni fogja, hogy nem hagyod ki, hogy ő is fontos.

Most várjuk mi is a kistesót, a fiamat az első perctől bevontuk mindenbe. 3,5 éves, de például a húga komódját ő rendezte be, egy csomó ruhát, játékot ő választott neki, nagyon várja. Ez nagyon fontos a későbbi jó kapcsolathoz.

jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7, ezen már túlvagyok. Az volt a reakció, hogy nem fogják videózni a gyereket, hogy bizonygassák, hogy beteg, és különbenis, megkaptam a házirendet, amiben benne van, hogy betegen nem vihetem, és ők vannak olyan tapasztaltak, hogy tudják, mikor beteg egy gyerek (mert nyilván a gyerekorvosnak nincs) szerencsére ősszel megy oviba, másik intézménybe.
jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!