Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egfr-epi érték 90 felett jó...

Egfr-epi érték 90 felett jó és nekem 58 orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
Ma voltam vérvételen és ez lett az eredmény, de már tavaly is 70 volt, folyamatosan csökken. Olvastam neten, hogy ez a vese értéket mutatja és ez már mérsékelt vesefunkciót jelent.

#Egfr-epi, vese, labor, vérvétel,
jún. 5. 18:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ennyivel még nem fognak csinálni semmit, de mivel romlik az érték el kell menni orvoshoz. Ki kell deríteni, hogy van-e valamilyen szervi oka, illetve sűrűbben kell ellenőrizni.
jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Konkrétan nekem 35 derült ki egy véletlenül kontroll vérvétel során.


Nem igazán mondták, hogy mit ne egyek, csak annyit kaptam infót, hogy ...akkor legalább igyak sok vizet!


Azt akkor senki nem m9ndta, hogy még a kenyér és zsemlefélék fehárjéjét is számolnom kellene és erősen vissza lell fogni a fehérje bevitelt. Úgy, hogy ettem mindent ugyanúgy, de sok vizet ittam hozzá.


A következő kontrollnál már 11-es értéket mértek.


Most szigorúan vissza kell fognom a fehérje bevitelt.

Ajánlottak dialízist, de semmi hátrányát nem érzem egyelőre a nagyon alacsony vesefunkciónak.

Ugyanúgy bírok minden terhelést és ha a labort nem olvasom, akkir semmi sem utal arra, hogy a vesém nem jól működne.


Korábban csillapíthatatlanul magas volt a vérmyomásom.


Most már nem ehetem be az arra kapott gyógyszereket, mert az leviszi 90 alá ás majdnem elájulok, ezért csak egyik félének a felét veszem be, hogy130 alatt maradjpn a vérnyomás.


Lehet, a doéta miatt újra jobban működik a vese és egyre inkább betölti már a vérmyomás szabályzó szerepét.


Szval csa azt tudo ajánlani, tarts fehárjediétát.


Úgy mondják, test tömeg kg-onként 0.6-0.9 gramm fehérje bevitelt ajánlanak ilyenkor.


A borsóban, babban is van fehérje.


A másik ami árt a vesének, a foszforsav, mint ami a cólában is van.

jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ja... egy zsemlében is 5 gramm fehérje van, sajnos azt is fehérjének kell számolni!
jún. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12 azért nem mindegy, hogy 35 vagy 58. Sok laborban a 60-as érték jelenti a normális határát, pl. nálunk is azt írják, hogy "60 felett normális". Az 58 tehát majdnem normális.
jún. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy ha a vesével lenne gond akkor másik 2 érték is rossz lenne. Igyak nagyon sokat egyenlőre és egy év múlva menjek megint vérvételre, ennyit mondott.
jún. 29. 19:25
 16/19 anonim válasza:
Sziasztok. Erre a kérdésre több válaszadó is azt mondta, hogy a 60-as érték még normális, holott a papíron is a 90 feletti értéket tartják elfogadhatónak az EGFR-re. Tudnátok erre valami magyarázatot adni, jó lenne tudni, hogy a 60-as még tényleg jó? vagy a 90-es a jó? Neten azt találtam hogy a 100 a jó és amit kaptunk, az azt mutatja, hogy hány százalékos a veseműködés. köszi előre is.
szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ahová én járok a szakorvosi rendelőintézetbe, annyi van megadva referenciaértéknek, hogy 60 felett normális. Nem is szokták ráírni, hogy konkrétan mennyi, csak azt, hogy 60 felett.
szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
17-es: és a mértékegység mL/p/1,72 ?
szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#16. Régebben 60 felett volt jó az érték. Ma az új számítási rendszerben, ez 90 felettire változott.
szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!