Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egfr-epi érték 90 felett jó...

Egfr-epi érték 90 felett jó és nekem 58 orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
Ma voltam vérvételen és ez lett az eredmény, de már tavaly is 70 volt, folyamatosan csökken. Olvastam neten, hogy ez a vese értéket mutatja és ez már mérsékelt vesefunkciót jelent.

#Egfr-epi, vese, labor, vérvétel,
jún. 5. 18:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan vészes ez. Szerintem egyelőre próbálkozz többet inni, aztán nézesd meg néhány hónap múlva, hogy javul-e a helyzet.
jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%
60 felett lenne normális.
jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
A jelenlegi életmódod gyilkolja a veséidet, amik regenerálódni nem fognak. Még egy pár év és már nem fogod megúszni életmódi tanácsokkal, hanem jáhatsz majd dialízisre. Vagy elmehetsz most orvoshoz és kideríthetitek, hogy miért annyi az az érték.
jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Egészséges életmódot élek, 30 éves nő vagyok egyébként.
jún. 5. 19:10
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Akkor menj orvoshoz: ilyen fiatalon még “illene” jobb és stabilabb vesefunkciónak lennie.
jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyit iszol és folyamatosan csökken, az fura. Ez még rendeződhet, de ennél lejjebb nem kéne mennie, pláne nem 30 éves korban.
jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt sosem tudtam megérteni, hogy valaki ha megy laborra, de utána nem értékelteti ki orvossal, akkor annak mi értelme van, főleg, ha eltérések vannak. Az 58 nem vészes, bár inkább a kreatinin, karbamidot kellene nézni, nem tudom mennyi a folyadék bevitel és az mi, de több kell szerintem, persze ha 3 liter megvan és így is ennyi, csökken az érték, akkor az nem jó jel, akkor orvoshoz kell menni, legyen legalább egy ultrahang vizsgálat, lehet elakadás is.
jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az a másik két érték jó. Nem tudtam még visszamenni az orvoshoz, mert 8tól 4ig dolgozok, jövőhéten mikor délután rendel akkor tudok visszamenni.
jún. 6. 08:41
 9/19 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk erre sokkal többet ő sem mondana. Az 58-as szint az még lényegében normális. Mondjuk tudtommal EGFR kiszámítása a kreatininből történik.
jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
9%
Igen, az a baj az eGFR-rel, hogy az egy becsült érték, nem is igazán értem mire jó.
jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!