Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kényszerbetegség javítható...

A kényszerbetegség javítható figyelemelvonással, illetve akaraterővel?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy vannak elég súlyos kényszercselekvéseim. Ilyenek, hogy akár az egyetemi órám kellős közepén visszamegyek a koliba csak azért, hogy megnézzem, hogy lekapcsoltam-e a villanyt (teljesen figyelmen kívül hagyva azt, hogy ahogy eltávolítom a szobakártyát, az egy percen belül amúgy is leáll). Egyszerűen zavar ez a gondolat.

Vagy mondjuk többször is átolvasom a beadandót óra előtt, hogy nehogy véletlenül valami hiba legyen benne, holott többször is elolvastam már, és pontosan tudom, hogy nincs semmi baja.

De még órák hosszát tudnám sorolni.

A lényeg, hogy egy ideje dolgozom, és azt tapasztalom magamon, hogy fokozatosan csökken ezeknek a kényszercselekvéseknek a száma, és kiegyensúlyozottabb vagyok, mivel teljesen leköt a munkám az óráim mellett.

A kérdésem tehát, hogy ez most csak ideiglenes állapot nálam, és amint végetér ez a munka (ami sajnos nem állandó most), akkor vajon ugyan úgy vissza fog térni ez a viselkedés nálam, vagy le tudom küzdeni? Borzasztóan kellemetlenül érzem magam ezmiatt, mivel én is szeretnék olyan életet élni, mint mások. Utálom ezeket a kényszercselekvéseket, nem tudom, mint ha valami késztetne arra, hogy csináljam, pedig amúgy tudom, hogy fölösleges. Most jól érzem magam, megérkezek a munkahelyemre, egyszer talán ha visszafordulok, hogy biztosan normálisan le van-e zárva az autó, és megyek dolgomra. És azt szeretném, hogy ez az állapot megmaradjon.



máj. 2. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, de majdnem. Szerintem ezt erővel legyűrni nem lehet, de leleménnyel igen. Ha olyan elfoglaltságot találsz, mint amilyen most a munkád, akkor könnyebb lesz. A flow élmény biztonságos és hatásos a szorongás ellen, ami a kényszercselekvésekre ösztönöz.
máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felvenném videóra, amint elmegyek és bezárom az ajtót. így nem kell mindig hazamenned megnézni, bezártad-e. Nem nagy fejlődés, de ez is jobb, mint hogy elmész az óráról.
máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Nem. A bélflóra rendbetételével viszont a legtöbb esetben igen.
máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!