Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nyaki gerinc MRI-nél csak a...

A nyaki gerinc MRI-nél csak a C2 től lefelé nézik, a C1-et nem is? Mert az alábbi leírás szerint c2-től th1 ig vizsgálták. Vagy az már a koponya MRI-hez tartozik? Reklamáljak?

Figyelt kérdés

"A craniocervicalis átmenettől Th.V.-ig T1és T2 súlyozott, valamint STIR metódusú sagittalis a C.II.,-Th.I intervertebralis rések magasságábanT2 súlyozott paraxialis síkú felvételeket készítettünk."


Nyaksérülés ért és pont a c1 csigolyám fájdalma miatt kértem a nyaki mri-t. Kifizettem a rengeteg pénzt saját zsebből, erre nekem úgy tűnik pont az a csigolya vizsgálata valamiért kimaradt. Reklamáljak? Vagy az már a koponya mri-hez tartozik?


ápr. 6. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ezt először a háziorvossal beszélném meg.Ő megis csak orvos.
ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem ez zavaros, írd már le úgy légyszi, hogy minden egyes kötőjelet, szóközt, vesszőt, stb. írásjelet is pontosan úgy írsz le, ahogy a leletben van, mert értelmezhetetlen a mondat második fele, nagyon összefolyik. Egyébként az elején le van írva, az I. csigolya is benne van, nem értem miért maradna az le. Persze hacsak nem a tekercsbe nem tudták a nyakad úgy belerakni. Ha így kérted és főleg ott van probléma, akkor el nem tudom képzelni, hogy az lemaradna. De azért az MR vizsgálat nem egyszerű, még megszerkeszteni sem, az orvosodat kérdezd meg mi mit jelent és miért így írták le, mert ezt egy laikus nem fogja tudni értelmezni, nem minden szekvenciát húzunk le minden síkban és az is lehet, hogy a felvételeken valami szembetűnik és új szekvenciát adunk hozzá, kiegészítjük, szóval ezen ne agyalj, nagyon bonyolult.
ápr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!