Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány éves koromig leszek még...

Hány éves koromig leszek még ennyire pattanásos?

Figyelt kérdés

Nagyjából 11-12 éves koromban, a 12-höz közel kezdtek ezek megjelenni. Kb. a testem felén mindenhol vannak: az arcomon mindenhol, a mellkasomon egészen a hasam tetejéig, a hátamon végig, a vállaimon, a felkaromon, az orromban, a szám szélén, a fülem belsejében, a fülemen, a fülkagylómban, a nyakamon, néha még a hajam határainál a hajam alá is bekúsznak, bár szerencsére a fejem tetején csak nagyon néha van egy-kettő. Néha elvétve még az alkaromon, a lábaimon, a fenekemen vagy ugyanott csak elől is vannak, de hála az Istennek, az tényleg max. 1-2 alkalom az évben, vagy még annyi se. Az egészben az a pláne, hogy ezek nem sima pattanások, hanem nagyon mély, nagy, gennyes, általában erősen gyulladt pattanások, amelyek sokszor egymás mellett vannak, egybefolynak, és ha kinyomom őket, akkor is hatalmas vörös részek maradnak az arcomon.


Megőrjítenek, nagyon zavarnak, fájnak, zavarnak, fura érzés, hogy nem egyenes az arcom, vérzik és gyennyezik, ha kidurran, meg persze egyáltalán nem is esztétikus. Néha felerősödnek, akkor pedig akkorára nő a fülcimpám - ha épp ott is van -, mintha daganat lenne benne... Néha kicsit csillapodik, akkor visszahúzódnak, kevesebb van.


Meddig kell még elviselnem ezeket? Ilyen mértékben és ennyire begyulladva is normális? Mit tegyek ellenük?


Jelenleg csak sima vízzel mosom az arcom. Tavalyelőtt karácsonykor kaptam valamilyen kézi szappant és arclemosót irritált arca, arra történetesen allergiás voltam, és alig bírtam kinyitni a szemem is a pattanások mellett. Voltam egy nyaraláson egy kozmetikus-masszőr-stb.-nél a szállodában, aki azt mondta, hogy bőrgyógyászhoz kellene menni. Azt megfigyeltük, hogy a kamillával való gőzölés csillapítja.


16/F



2023. nov. 4. 11:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10.

Allergológus is.

2023. nov. 4. 19:40
 12/13 A kérdező kommentje:

#10.

Csinált már rajtam számtalan tesztet.

2023. nov. 4. 19:41
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgyógyász!!

illetve egy intolerancia + allergia teszt (vérből) és amik kijönnek, hogy allergiás vagy vagy intoleráns, teljes mértékben be kell tartani, tehát ha pl. a tejre intoleráns vagy, akkor egy szelet sajtot nem ehetsz meg, mert akkor bedől az egész diétád.

2023. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!