Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány éves koromig leszek még...

Hány éves koromig leszek még ennyire pattanásos?

Figyelt kérdés

Nagyjából 11-12 éves koromban, a 12-höz közel kezdtek ezek megjelenni. Kb. a testem felén mindenhol vannak: az arcomon mindenhol, a mellkasomon egészen a hasam tetejéig, a hátamon végig, a vállaimon, a felkaromon, az orromban, a szám szélén, a fülem belsejében, a fülemen, a fülkagylómban, a nyakamon, néha még a hajam határainál a hajam alá is bekúsznak, bár szerencsére a fejem tetején csak nagyon néha van egy-kettő. Néha elvétve még az alkaromon, a lábaimon, a fenekemen vagy ugyanott csak elől is vannak, de hála az Istennek, az tényleg max. 1-2 alkalom az évben, vagy még annyi se. Az egészben az a pláne, hogy ezek nem sima pattanások, hanem nagyon mély, nagy, gennyes, általában erősen gyulladt pattanások, amelyek sokszor egymás mellett vannak, egybefolynak, és ha kinyomom őket, akkor is hatalmas vörös részek maradnak az arcomon.


Megőrjítenek, nagyon zavarnak, fájnak, zavarnak, fura érzés, hogy nem egyenes az arcom, vérzik és gyennyezik, ha kidurran, meg persze egyáltalán nem is esztétikus. Néha felerősödnek, akkor pedig akkorára nő a fülcimpám - ha épp ott is van -, mintha daganat lenne benne... Néha kicsit csillapodik, akkor visszahúzódnak, kevesebb van.


Meddig kell még elviselnem ezeket? Ilyen mértékben és ennyire begyulladva is normális? Mit tegyek ellenük?


Jelenleg csak sima vízzel mosom az arcom. Tavalyelőtt karácsonykor kaptam valamilyen kézi szappant és arclemosót irritált arca, arra történetesen allergiás voltam, és alig bírtam kinyitni a szemem is a pattanások mellett. Voltam egy nyaraláson egy kozmetikus-masszőr-stb.-nél a szállodában, aki azt mondta, hogy bőrgyógyászhoz kellene menni. Azt megfigyeltük, hogy a kamillával való gőzölés csillapítja.


16/F



2023. nov. 4. 11:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére nyomuk nincs, miután kidurran és begyógyul. Egyébként az egész dráma előtt nekem nagyon tiszta arcbőröm, meg bőröm volt. Sőt, ekcémás voltam, ami ki is jött, még a pattanások alatt is régebben, szóval általánosságban szárazabb, mintsem zsírosabb a bőröm.
2023. nov. 4. 11:34
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem mentetek eddig a borgyogyaszhoz, ahigy javasoltak is?

Allergia vizsgalatok is kelleni fognak. Minel elobb elmesz, annal elobb kiderul, h mi okozza, kapsz kezelest, elmulik es mindenki boldog.

Mi tart meg vissza?

2023. nov. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én az arcommal 8 évesen kezdtem szopni. Pattanások, gyulladások, gennyezés, minden ami (nem) kell. Ronda volt, vörös és undorító. Sírhatnékom volt a kinézetemtől. Brutálisan erős volt. Most sem tökéletes, nincs szép bőröm, de már nem gyulladás és pattanás hátán gyulladás és pattanás. Baleás arctisztítóhabot használok napi egyszer, langyos-hideg vízzel lemosom. A bőrömnek rossz túl hideg, a túl meleg, igaz ez időjárásra és ételre is. Rossz neki a sós, az édes, a fűszeres, a krumpli, a csoki, a tészták, a Nap (télen is), a minden létező... A baleás arctisztítóhabbal emberileg szinten tudom tartani, de kozmetikushoz nem mehetek a mitesszerek miatt, mert a nyomkodástól bedurranok és fél hónappal később is bajom van, vörös. Nagyon világos bőröm van, szóval az a sok-sok mitesszer csodásan mutat rajtam... Ekcéma nagyon enyhén nálam is volt, de az okot nem tudni, mi váltotta ki. Most éppen béke. A bőröm kombinált, zsíros és száraz is, mikor melyik. Ezerféle kencét, tonikot, fekete szappant, sószappant meg mi az anyám úristenit kipróbáltam az évek során, türelmesen.


Igazából részben magától, részben szerintem ennek a baleás cuccnak köszönhetően csillapodott az éveken át tartó borzalmastól. Még fiatal vagy. Ha te is olyan szerencsétlen vagy, mint én, huszonéves korod kezdetén is ezzel fogsz szopni. :(

2023. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%

Most komolyan azt várod hogy egy gyakoris válaszoljon.

Mindenkinek más használ,más krém,màs gyógyszer néha még az orvos is nehezen találja meg a legjobb gyógymódot.

Igénytelen vagy az egy fix,ha eddig nem kezeltetted dokival.

Ahogy leirtad itt màr nem elég sima krémek itt már komoly gyógyszerek kellenek amihez minden hónapban labor kellesz hogy mennyire àrt a testnek.(nagyon komoly gyógyszerek(

2023. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász, allergiavizsgálat, de főleg hormonvizsgálat (endokrinológus), ugyanis ennyire durva helyzet mögött könnyen lehet, hogy van valami komolyabb hormonális gebasz.
2023. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Változnak a hormonjaid,kezdesz férfivé válni.
2023. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért a fent leírt szinten megjelenő pattanások egyáltalán nem esnek a normális kategóriába.

Az allergiás reakcióból kiindulva további termékek próbálgatását sem javaslom.

Orvos(ok), elsőkörben.

2023. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A hátam valami ilyesmi csak egészen a fenekemig ilyen, illetve a mellkasom és a vállaim is hasonlóak:

[link]

Az arcom ilyesmi volt régen, amikor kezdődött:

[link]

Most már csak ilyesmi szerencsére mindkét oldalt és a homlokomon is valamennyire:

[link]

[link] (bal oldalon lévő kép)

2023. nov. 4. 14:38
 9/13 A kérdező kommentje:
Háziorvos és allergológus azt mondta, hogy fogyasszak kevesebb tejet. Ezt meg is fogadtam, lecseréltem a reggeli és esti tejet teára, meg egy időben fekete kávéra. Ő elég sokszor vizsgált már kiskorom óta, de ételallergiát nem talált eddig.
2023. nov. 4. 14:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Aztakrva...

Hogy bírsz ilyen igénytelenül élni?Kitudja milyen szervi/hormonális problémáid vannak,vagy akár komoly gomba.

"Ő elég sokszor vizsgált már kiskorom óta, de ételallergiát nem talált eddig."-könyörgöm,ő szimplán egy háziorvos akik csak kb a megfázáshoz értenek meg küldöpart írnak.Itt kimerül a tudásuk.


Egy allergologus csinál tesztet és megondja mire vagy allergiás és mire nem.

Kezd el először az allergologust,bőrgyógyászat és ők fognak tovább küldeni.

Ez egy baromi hosszú és bonyolult kör lesz,de hogy ilyen szinten elhanyagoltad az számomra elképesztő...

2023. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!