Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan,hogy egy kisgyer...

Kata985 kérdése:

Létezik olyan,hogy egy kisgyermek ,,kinő" egy epilepsziát és utána másfajta lesz neki???

Figyelt kérdés
2 éve volt neki 2 nagy rohama.Eeg-n nem láttak semmit,de diagnoztizálták epilepsziára.Azóta gyogyszert szed és roham mentes.Most voltunk dokinál,most már látszik eeg-n,de absance epilepsziája lett.

#epilepszia #Absence #Grandmal
2021. aug. 12. 20:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Erre kapunk új gyógyszert(lamotrigint) amit fel kell építeni,majd utána a régit(levilt) fokozatosan le.Ki vagyok teljesen.Most akkor ez lesz,hogy egyikből a másikba?
2021. aug. 12. 20:47
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezhet (és kortól teljesen független!), hogy az epilepszia jellege, súlyossága változhat. És nem csupán negatív irányban.


Olyasmi nincsen, hogy valaki epilepsziát "kinőne". Olyasmi lehet, hogy teljesen tünetmentessé válhat. De te ezt már legalább érted. Merthogy sok érintett sem.


Nagyon sok "külső-belső" tényező befolyásolhatja, hogy melyik irányban változhat az állapota. Lehetséges, hogy valaki kifoghatja a világon létező legjobb orvost és nem tudnak javítani az életminőségén.

És lehet, hogy magától javul a helyzet, és fegyelmezett életvitel mellett akár tünetmentessé válik az illető.

Soha ne mint betegségre tekints az epilepsziára, hanem mint állapotra, amivel a fiadnak is, és minden körülötte élőnek is együtt kell élni! Nem csupán a legszorosabb értelemben vett környezetének (család, haverok), hanem pl. iskolai közösség, a mindennapokban előforduló idegenek, A gyereket is erre tanítsd, értse meg, hogy ne temetkezzen maga alá, azzal mindenkinek, tehát minden jóakarójának is csak megnehezíti a helyzetét, viszont azok kezére játssza magát, akik szeretnek "a gyengébbek" kárára szórakozni, lelki sérülést okozni, kiközösíteni, és egyéb módon keresztbe tenni.

Nem most van itt az ideje, hogy kétségbe ess. Főleg, ha a fiad is rosszul fogadja a megváltozott helyzetet.

Gondolom, iskolás korú a fiad. Tanárral beszélj, érezze ő is felelősnek magát azért, hogy a megváltozott élethelyzet miatt a gyerek ne kerüljön hátrányos helyzetbe, ne alázzák.

(Ha egyáltalán annyira feltűnőek a megnyilvánulásai, hogy észrevegye a környezete, hogy éppen rohama zajlik. Jómagam epilepszia miatt kaptam az intőket mert az absence rohamok idején a tanár annyit vett észre, hogy "a gyerek szórakozott, nem figyel...")

Gondolom, nem változtattak volna a régi gyógyszeren, ha amellett tünetmentes maradt volna. Egyébként a két gyógyszer hatóanyaga uaz (levetiracetam).

Hogy a 2 gyógyszer hatásmechanizmusa miben tér el, nem tudom.

A hatóanyag MENNYISÉGÉN is változtattak? Melyik bogyó "hány milligrammos"?


Az csak "gyakorlatban" derülhet ki, hogyan befolyásolja majd az új gyógyszer az állapotát, de adj időt, ne mard le a dokit 2 hét múlva, hogy szrt ér a Lamotrigin.

Akinél beválik, nagyon szépen rendben tudja tartani az állapotot.

De mint minden más gyógyszer esetében: kinek mi válhat be.

Fiad azt lássa, hogy mindenben maximálisan mellette vagy, ne azt, hogy széthullasz, vagy kétségbe esel. Kitartás! Üdv nektek: egy epis

2021. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Levilből(250mg) reggel és este 1 és 1/2, a lamotriginből(25mg) 2hétig csak fél szem esténként,majd 2hétig reggel és este fél,aztán 2hétig reggel fél és este 1egész.Aztán majd amíg nem mondja,hogy csökkentsük reggel és este 1 egész.
2021. aug. 13. 18:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!