Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesapám 2 hete oltatta be...

Édesapám 2 hete oltatta be magát Pfizer -el, és azóta sincs jól, eléggé szédül, pár alapvető dolgot nem tud azóta sem elvégezni. Ez normális?

Figyelt kérdés

Még március 21. -én felvette az első oltást, természetesen volt fél órás megfigyelés, nem jött elő semmi. Másnapra is csak a szokásos, fájt a karja, de nem annyira durván. Majd pénteki nap d.e. 10 óra környékén hirtelen jött a roham, rátört először egy gyenge, majd hirtelen felerősödő szédülés, alig tudott a házba bejönni. Elmondása szerint kb. 2 óra hosszáig a WC -n volt, és csak hányt. Már nem volt mit hánynia, de jött az inger, természetesen a szédülés váltotta ki. Akkor egyszer volt hasmenése is, utána csak a szédülés okozta mellékhatásból fakadó üres hányás. De ezt úgy kell érteni, hogy sokáig a szemét sem tudta kinyitni, csak egyetlen pózban tudott feküdni, annyira szédült, egyből összehányta volna magát. Sokáig redőnyt le, este villanyt le, mert mindez zavarta. Akkor a sürgősségi azt mondta, hogy kellene köhögjön, láza legyen és a legfontosabb fulladjon, ebben az esetben azonnél kijönnének, ezek közül egyik sem volt nála, csak az extrém szédülés, de ez az egy szinte magatehetetlenné tette pár napra, WC -re el tudott menni nagyon nehezen. Hányáscsillapító segített rajta, pár nap múlva tudott enni. Aspirin protectet is szedett, az esetleges trombózis kialakulása végett. Ma megpróbált vezetni, de gyorsan feladta, mert amint jobbra-balra kell mozgatnia a fejét, tekintetét egyből elkezd szédülni. Természetesen amint mód lesz rá, ki fogja magát vizsgáltatni, bár napról-napra jobban érzi magát, csak nagyon lassan épül. 50 éves.

Ezzel nem riogatni, meg pánikot kelteni szeretnék az oltással kapcsolatban, sajnos ő volt olyan szerencsétlen, hogy így járt. Olyat is olvastam valahol, ha ő ilyen érzékenyen reagált az első oltásra (kérdéses a 2. oltás, lehet nem is tudja felvenni, majd kivizsgáltatja az antitestet, lehet nem is kell neki), akkor még szerencséje is van, mert a betegségtől még jobban lebetegedett volna.

Ti mit gondoltok? Hány ilyen esetről tudtok? Mikor múlik el a teljes szédülés? Sajnos munkájából adódóan sokszor kellene használnia a kocsit.



2021. máj. 5. 10:47
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Amikor rosszul lett, azóta szed aktívan Aspirin protectet. Hányás már elmúlt kb. 3. napra a hányáscsillapítótól. Mostanra szinte teljesen normálisnak tűnik, csak nem nagyon tud tevékenykedni, úgy, ahogyan azt megszokta. A legrosszabb, hogy kocsit azóta sem tud hajtani. Illetve megpróbálta a hét elején, de a jobbra-balra nézelődés, fejforgatás ugyanúgy megszédíti, vagyis egyszer hajtotta az autót, de azóta nem is erőlteti, mert bizonytalan. Úgy nem lehet vezetni városon belül, hogy csak előre nézel, ez logikus. Emígy normálisan beszél, lát, nincs végtagzsibbadás. Ezek szerint nála nem történt szélütés, mi azt gyanítjuk, hogy volt ott előtte valami lappangóban, csak most az oltás megindította. A hét elején a napokban megy orvoshoz, és remélhetőleg minden kiderül.
2021. máj. 9. 22:21
 12/13 anonim ***** válasza:
Az a lényeg jobban van. 53 vagyok, van egy fiam, én pont ettől tartva nem adattam be, és a második rosszabb erőteljesebb tünetek lehetnek. És ezt minden évben újra kéne játszani? Az jó ,hogy ilyen fia (lánya) van aki törődik vele. Ne erőltesse meg magát, utólag utánanéztem maga a vírus is okozhat hányást, tehát ráoltás is lehet a betegségre. Magas vérnyomás vagy cukorbetegsége nincs, ezek is okozhatnak gondot. Mindenesetre a második előtt min egy vérképet csináltasson.
2021. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam leírom, hogy valami csoda történt, mert most nyáron, vagy ősz eleje felé, egyszer csak rendbejött teljesen. Szóval azt kell tudni, hogy bár visszanyerte azt a képességét, hogy normális életet éljen, de ez még mindig azt takarta, hogy egy bizonyos mozdulatnál megszédül, gyorsabban elfárad munka, séta, bármilyen aktív tevékenység után, és utólag bevallotta, hogy nyáron volt neki megint egy átmeneti fázisa, amikor jobban elkezdett szédelegni, de nem úgy, hogy hányjon is. Aztán egyszer csak kvázi hirtelen elmúlt ez az egész. Anyánk szerint ez abban is látszik, hogy az autót megint úgy vezeti, mint régen, az oltás előtt. Sokkal ügyesebben, magabiztosabban. Szóval másfél éven keresztül szenvedett az egyetlen Pfizer oltás következményeitől, majd ez kb. elég hirtelen abbamaradt a leírt módon. Szerintetek mi lehetett a háttérben? Gondolom aki benne is van a szakmában, az sem tudna most biztosat mondani. Nem váltott kicsit sem életmódot, nem szedett speciális gyógyszereket, és mégis csak úgy elmúlt a probléma. Most még arra a bizonyos fejmozdulatra sem jön elő neki semmilyen szédülés. Most nem tudom pontosan menyik irányba jött elő neki, de főleg autóvezetés közben jelentkezett a probléma, mikor rendesen szét kellett nézni jobbra-balra, és itt konkrétan egyik irányban jött elő a szédülés, de az általános közérzete, energiája sem volt a toppon addig.
2023. jan. 13. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!