Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesapám 2 hete oltatta be...

Édesapám 2 hete oltatta be magát Pfizer -el, és azóta sincs jól, eléggé szédül, pár alapvető dolgot nem tud azóta sem elvégezni. Ez normális?

Figyelt kérdés

Még március 21. -én felvette az első oltást, természetesen volt fél órás megfigyelés, nem jött elő semmi. Másnapra is csak a szokásos, fájt a karja, de nem annyira durván. Majd pénteki nap d.e. 10 óra környékén hirtelen jött a roham, rátört először egy gyenge, majd hirtelen felerősödő szédülés, alig tudott a házba bejönni. Elmondása szerint kb. 2 óra hosszáig a WC -n volt, és csak hányt. Már nem volt mit hánynia, de jött az inger, természetesen a szédülés váltotta ki. Akkor egyszer volt hasmenése is, utána csak a szédülés okozta mellékhatásból fakadó üres hányás. De ezt úgy kell érteni, hogy sokáig a szemét sem tudta kinyitni, csak egyetlen pózban tudott feküdni, annyira szédült, egyből összehányta volna magát. Sokáig redőnyt le, este villanyt le, mert mindez zavarta. Akkor a sürgősségi azt mondta, hogy kellene köhögjön, láza legyen és a legfontosabb fulladjon, ebben az esetben azonnél kijönnének, ezek közül egyik sem volt nála, csak az extrém szédülés, de ez az egy szinte magatehetetlenné tette pár napra, WC -re el tudott menni nagyon nehezen. Hányáscsillapító segített rajta, pár nap múlva tudott enni. Aspirin protectet is szedett, az esetleges trombózis kialakulása végett. Ma megpróbált vezetni, de gyorsan feladta, mert amint jobbra-balra kell mozgatnia a fejét, tekintetét egyből elkezd szédülni. Természetesen amint mód lesz rá, ki fogja magát vizsgáltatni, bár napról-napra jobban érzi magát, csak nagyon lassan épül. 50 éves.

Ezzel nem riogatni, meg pánikot kelteni szeretnék az oltással kapcsolatban, sajnos ő volt olyan szerencsétlen, hogy így járt. Olyat is olvastam valahol, ha ő ilyen érzékenyen reagált az első oltásra (kérdéses a 2. oltás, lehet nem is tudja felvenni, majd kivizsgáltatja az antitestet, lehet nem is kell neki), akkor még szerencséje is van, mert a betegségtől még jobban lebetegedett volna.

Ti mit gondoltok? Hány ilyen esetről tudtok? Mikor múlik el a teljes szédülés? Sajnos munkájából adódóan sokszor kellene használnia a kocsit.



2021. máj. 5. 10:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Illetve április 21. -én vette fel, bocsi.
2021. máj. 5. 10:48
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Erősen kétlem, hogy ez az oltás mellékhatása lenne. Talán el kéne menni az orvoshoz, meg elvihettétek volna a sürgősségire...
2021. máj. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos nem lehet kiszámolni, kinek hogy reagál a szevezete, viszont ha a legyengített verzióra így reagált nem hiszem, hogyha elkapja a vírust jobban jár. Jó egészséget neki, egyébként!

Nem gondolok erről semmit, én nem oltakoztam, mert fiatal vagyok, átestem rajta és meg sem kottyant. Szerintem mindenki fel tudja mérni a saját egészségét (ha kellőképpen figyel a testére), kinek melyik a veszélytelenebb, a bizonytalan vírus, vagy a bizonytalan oltás.

2021. máj. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Barátnőm is két heze kapta (Pfizert) azóta szédül, borzalmasan fáj a feje, néha random elsötétül előtte minden...
2021. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4 -es, köszönöm válaszod. Neki mit mondtak az orvosok, ez természetes és elmúlik magától?
2021. máj. 5. 14:17
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Az megvan, hogy naponta pár tucat ember már fertőzötten kapja meg az oltást?
2021. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
#4 vérnyomást szokott mérni?
2021. máj. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernél van fejfájás, mindegyik vakcinánál. Szédülés hányás már komolyabb. Amit tudok róla az okozza , hogy sűrűsödik a vér, és aki hajlamosabb rá annál szédülés és hányás van. Az agyi erek nem kapnak elég vért, elég veszélyes. Mert trombózis alakulhat ki tüdő agy. Az a baj nem foglalkoznak vele, mert ritka. Vérhigítót kellene szednie, meg sok folyadék. Veszélyes állapot, nem játék. Nem én találom ki orvosok a tisztánlátásért ban volt róla szó. Minden harmadik beoltottnak fáj a feje, ritka a szédülés. A hányás már veszélyt jelent, és ritka. Sajnos azt mondják semmi köze az oltáshoz. Második oltásnál vigyázni kell.
2021. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a négyes is írta ott is ugyanaz a tünet, ez mindegyik oltásnál lehet. Nem azt jelenti, hogy a covid még rosszabb lenne nála, mert az nem is ilyen tüneteket okoz. Ez egy mellékhatás ami néhány embernél súlyosabb. írd meg jobban van e? Vérhigítás sok folyadék, pihenés.
2021. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És erre mondják, nagyobb a haszon mint a kár, de amikor minket érint az már más. 2-3 év múlva biztos kiküszöbölik ezeket a mellékhatásokat.18 ik perctől beszél hasonló tünetről, érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=Nko5BJeUnLU

2021. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!