Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan vélekedjek a covidról?...

Hogyan vélekedjek a covidról? Túl sok az információ. Mi a ti véleményetek?

Figyelt kérdés
A világ egy év alatt megváltozott, minden, amit megszoktunk más lett és nem látszik az egésznek a vége. Szkeptikus vagyok a médiával kapcsolatban, kattintásvadász cikkekkel hergelik az embereket, megosztják a népet, ami mindig a hatalomkiterjesztés egyik legjobb eszköze. Az ellenvéleményt hangoztatókat gyilkosnak bélyegzik, csődbe ment rendkívül sok vállalkozás, de a hangjukat mégsem hallatják és erőteljes megfélemlítést is érzek a büntetési tételekben. Nehéz elhinni, hogy az én érdekemben történik az összes korlátozás. Nehéz megemészteni, hogy 23 éves létemre a miniszterelnök azzal győzköd, hogy a vakcina az egyetlen eszköz a túlélésre. Szkeptikus vagyok, mert el sem tudják mondani melyik vakcinát ajánlják, egy racionális ok sincs amellett hogy ezt vagy azt válassza egy ember. Nincs közérthető leírás egyszerű embereknek. Nehéz nem azt gondolni hogy a maszk nem csak a félelemkeltés eszköze, hiszen ha működne akkor már korábban is használták volna a fertőzések megakadályozására pl influenza esetén. Ugyanakkor rendkívül ijesztő az a gondolat is hogy mindez egy tudatosan megszerkesztett program amiben mindenki megvan véve, az összes médium, orvos, politikus ugyanakkor látjuk, hogy a gazdagok még gazdagabbak lettek a szegények pedig még szegényebbek. Fogalmam sincs mi az igazság, ebben kérek tőletek útmutatást.
2021. márc. 9. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10, oké, ezt értem,tudom, de engem 5.válaszoló elmélete érdekelne kifejtve, nem tök más szempontja a témának :D
2021. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha a veszélyeztetettek az oltás miatt nem halnak meg, akkor nem kellenek annyira durva korlátozások sem--pöröghet a gazdaság.
2021. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
És közben meghalnak, tappénzre mennek a dolgozók.. szép gondolat.
2021. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

az influenzával megcáfollak. Én a magam részéről már a covid előtt 2-3 téli szezon alatt hordtam a maszkot, csak akkor még természetesen totál hülyének és hipochondernek nézett mindenki..:) Volt olyan eü-i kollégám aki azt mondta, hogy nem ér semmit a maszk, de én magabiztos voltam, hiszen biztos voltam benne, hogy nem neki van igaza..:)

a barátaim is hülyének néztek és meg akarták magyarázni, hogy a maszk csak akkor ér valamit ha a másik beteg...na mindegy...

És hát igen...

kb 9 éve dolgozom a cégnél és konkrétan minden évben végigbetegeskedtem a teleket és meguntam azt hogy állandóan betegen kellett bejárnom dolgozni (mert nálunk nem volt divat a táppénz, meg az otthonmaradás) , aztán később amikor már nagyon nem bírtam szabadnapokat vettem ki a betegség miatt, mert tudtam jól, hogy ha bemegyek dolgozni lázasan mint mindig akkor hónapokig el fog húzódni a betegség és folyton vissza fogok esni....

Most már nagyon bánom, hogy ilyen hülye voltam anno....

na mindegy, aztán állandóan megkaptam, hogy gyenge az immunrendszerem blá blá....

na már most én mielőtt itt dolgoztam nem voltam beteges...

nem kaptam el rendszeresen a téli nyavalyákat, de nem is voltam ennyire kitéve a betegségeknek.

Olyan munkahelyen dolgozom , ahol kb. 40 ember fordul meg naponta, és mivel ugye sokszor eljöttek az emberek betegen is , kicsit náthás vagyok de azért a masszázst nem akartam kihagyni szöveggel természetesen folyton ki voltam téve prömier plán a vírusnak. (gyógymasszőr vagyok)

És ugye nem kell agysebésznek lenni ahhoz sem, hogy rendben van az immunrendszered szépen dolgozik egy darabig, kapja mindig kis dózisban a víruskákat aztán egyszer nem alszod úgy ki magad, kicsit fáradtabb vagy és az immunrendszered felmondja szépen a szolgálatot és már le is betegedtél...

jah és természetesen a távolsági buszokon ott köhögtek a képembe rendszeresen, a postán, a szellőzetlen bevásárlóközpontokban, a mozikban, a kocsmákban stb stb ahol ha az ember belép télen már rögtön megcsapja a büdös szellőzetlen emberszag akkor ember legyen a talpán aki nem kapja el....

na és ha ezzel még lázasan be is illik menni dolgozni, akkor nem csoda ha az ember tényleg végigbetegeskedi a teleket...:)

Na ez az amit meguntam és elkezdtem decembertől március végéig maszkot hordani ezeken a helyeken és láss csodát attól kezdve nem voltam beteg.

Nem kaptam el az influenzát és egyáltalán nem betegedtem le....

pedig hozzáteszem az első maszkhordós évben egy darab c vitamint és semmilyen plusz vitaminkiegészítőt nem szedtem, előtte kb tömtem magamba.

Nahát....elég érdekes...

persze természetesen megkaptam akkor is, hogy nem ér semmit a maszk, csak beképzelem meg stb stb, csak placebo, de ne nevettessük már magunkat....

most legalább tisztázták a tudósok is, hogy ennél a covidnál sem mindegy pl az sem hogy mekkora dózisban kapod a vírust a képedbe, van rajtad maszk avagy nincs.

Na szóval kedves kérdező, ezért tűnt el most az influenza idén, mert megtanultunk kezet mosni, szellőztetni, maszkot hordani és mert nem ücsörögnek az emberek egymás mellett a bezárt levegőtlen helyeken tömegesen...no meg nem köhögnek a képedbe, meg nem mennek be lázasan, náthásan , ta..knyosan dolgozni stb stb... jobbik esetben....

amúgy nagyon tévednek azok akik azt mondják, hogy csak az időseket támadja a vírus....szintén eü dolgozóktól tudom, hogy most pl tele van a kórház fiatalokkal és 30, 40 -esek vannak a lélegeztetőgépeken....

Pont ma hallottam az egyik vendégtől, hogy a 31 éves alkalmazottja is belehalt a covidba!

2 kisgyereket hagyott hátra és elvileg nem volt alapbetegsége és még csak elhízott sem volt...

és nem ő volt az egyetlen 30 év körüli akiről hallottam , hogy belehalt.

A kolléganőm lányának az osztálytársa is belehalt. (ő 40 éves volt)

Úgyhogy be lehet dugni a fejeteket a homokba (nyilván kellemesebb így gondolkozni) és gondolhatjátok, hogy én is hazudok és ezek az emberek mind hazudnak akik ezeket a dolgokat mesélték, de mos őszintén gondolkodjatok el rajta, hogy miért állna az emberek érdekében, hogy kitaláljanak hazugságokat......

Na mindegy...

én személy szerint vigyázok amennyire csak tudok, és tisztában vagyok azzal is, hogy természetesen sokan átesnek ezen a víruson enyhébb panaszokkal , de nem lehet tudni sajnos, hogy ki lesz az az 1% vagy akármennyi aki lélegeztetőgépen fog kikötni....

ebben a vírusban pont az a félelmetes, hogy teljesen kiszámíthatatlan , hogy kinél mit okoz.

Jah és most jöhetnek sokan azzal, hogy sokat nézem a híradót blá blá, de nem kb 15 éve nem nézek egyáltalán tv-t (nincs is) , interneten nem olvasom el a covidos híreket, amit tudok azt a rengeteg emberrel való találkozás és információk alapján tudom és ez alapján vontam le a következtetést, hogy igen, létezik a vírus és veszélyes a vírus.

Na de végülis kérdező abban megértelek nagyon, hogy annyi információ árad felénk, annyiszor beszélnek össze vissza a tudósok is, annyira sok az ellentmondásos információ, hogy az ember nem tudja eldönteni, hogy mi igaz....Én ezért is hagyatkozom inkább a környezetem tapasztalataira...:)

2021. márc. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A tudósok nem beszélnek össze-vissza. Csak a buta, hozzá nem értő emberek nem értik meg, amit mondanak. A környezetük tapasztalatára hagyatkoznak azok is, akik szerint nincs vírus, mert még nem kapta el egy ismerősük sem. Stb. Erre azért nagyon nem kéne büszkének lenni, mert az emberiség részben ennek az ellenkezője miatt olyan fejlett. Nagyon egyszerű egyébként a dolog: hiteles forrásokból kell tájékozódni, ami alatt nem a híreket értem, hanem pl. tudományos folyóiratokat, és bizonyítékokra alapozva véleményt formálni dolgokról.
2021. márc. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

a tudósok alatt Jakab Ferenc virológus értem, aki anno márciusban még azt nyilatkozta szó szerint, hogy a maszknak az ég adta világon semmi értelme és csak azok húzzák, akik betegek, ahelyett hogy azt nyilatkozta volna, hogy emberek nincs maszk.

Ez volt tavaly március április környékén amikor Mo-on berobbant a Covid....

többek között az ilyen információkra értettem, hogy össze -vissza beszélnek..:)

Illetve olyan mikrobiológusra, aki szerint veszélyes az oltás ( nem tudom, hogy vette e a diplomáját, de azért azt gondolnám hogy a mikrobiológus is valamennyire hozzáértő.)

No de mindegy is..:) tényleg nehéz az embernek eligazodni az infók között..)

2021. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Máskor inkább ne használj többes számban szavakat, ha egy személyre érted:) Pláne, ha a szó egy olyan csoportot jellemezne szó , amire néhány kiragadható példán kívül nem igaz a megállapítás.
2021. márc. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!