Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan vélekedjek a covidról?...

Hogyan vélekedjek a covidról? Túl sok az információ. Mi a ti véleményetek?

Figyelt kérdés
A világ egy év alatt megváltozott, minden, amit megszoktunk más lett és nem látszik az egésznek a vége. Szkeptikus vagyok a médiával kapcsolatban, kattintásvadász cikkekkel hergelik az embereket, megosztják a népet, ami mindig a hatalomkiterjesztés egyik legjobb eszköze. Az ellenvéleményt hangoztatókat gyilkosnak bélyegzik, csődbe ment rendkívül sok vállalkozás, de a hangjukat mégsem hallatják és erőteljes megfélemlítést is érzek a büntetési tételekben. Nehéz elhinni, hogy az én érdekemben történik az összes korlátozás. Nehéz megemészteni, hogy 23 éves létemre a miniszterelnök azzal győzköd, hogy a vakcina az egyetlen eszköz a túlélésre. Szkeptikus vagyok, mert el sem tudják mondani melyik vakcinát ajánlják, egy racionális ok sincs amellett hogy ezt vagy azt válassza egy ember. Nincs közérthető leírás egyszerű embereknek. Nehéz nem azt gondolni hogy a maszk nem csak a félelemkeltés eszköze, hiszen ha működne akkor már korábban is használták volna a fertőzések megakadályozására pl influenza esetén. Ugyanakkor rendkívül ijesztő az a gondolat is hogy mindez egy tudatosan megszerkesztett program amiben mindenki megvan véve, az összes médium, orvos, politikus ugyanakkor látjuk, hogy a gazdagok még gazdagabbak lettek a szegények pedig még szegényebbek. Fogalmam sincs mi az igazság, ebben kérek tőletek útmutatást.
2021. márc. 9. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
..és ezért kiírsz ide egy kérdést, ahol majd szépen jönnek, és még jobban meghülyítenek a konteósok. Mert félreértés nem essék, azért olyan nagyon okos most se vagy, ez eléggé lejön abból, amit írsz, és hogy milyen alap dolgokat nem értesz. Gratulálok.
2021. márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Elsővel egyetértek!


Miért nehéz megemészteni, hogy a vakcina az egyetlen esély a túlélésre? (Azért ezt sem mondanám, pedig oltás párti vagyok!)

Kérd már el anyádéktól az oltási könyved :D Számtalan oltást kaptál már mióta megszülettél, sajnálom, hogy ezt most kell megtudnod.

2021. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap elmondják, hogy bármely oltás jobb, mint semmi.


Orvosok -akikkel beszéltem - elmondták, hogy legkevésbé a kínaival voltak allergiás reakciók. De elmondták, hogy az ő gyakorlatukban különösebb probléma egyikkel sem volt. Ami előfordult: pár napos láz, izomfájás az oltás helyén, fáradtság, levertség 1-2 napig.

Oltással kevesebb az esélyed a fertőzésre, a súlyos tüntekre, halálra.


Maszkkal kapcsolatban igazad van. Lehet(ne) hordani influenza idején is, csak az emberek azt könnyebben veszik -2 ezrelék körül van az elhalálozás ellentétben a covidddal, ahol 3 % körül.

2021. márc. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%

Kb. 70 éve használják a másokat megfertőzés esélyének nagy mértékű csökkentésére a maszkokat. Gondolom nem láttál még műtétet élőben, na de hogy egy filmben sem vetted volna ezt észre, azt azért kétlem:D

Ha valamit nem keresel, és így nem találsz, akkor az nem azt jelenti, hogy nincs. Ezt érdemes észben tartani.

2021. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Tegnap éjjel az ozon tv-n láttam egy vitaműsort. Számomra a lóláb akkor lett pontosan érzékelhető, amikor az orvos-közgazdász (aki már nem orvosként dolgozik és gondolkodik) az orvosi területről egyértelműen átment a közgazdasági területre. A tisztán orvosi szemléletű embert nem érdekli a közgazdaság, csak az emberi egészség és sok beavatkozást indokolatlannak tart. Aki viszont a gazdasági előrehaladást isteníti (PÉNZ, JÖVEDELEM), az mindent beadatna a munkavállalónak, ha azzal látja biztosítottnak a jövedelem termelést.
2021. márc. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
5! Akkor miért a nyugdíjasokat oltják agyba főbe? Miért nem a középkorú dolgozókat, magyarázd már el kérlek!
2021. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Valaki tud egyébként erről forrást, hogy mióta kötelező műtökben a maszk viselése, bizonyos esetekben cseréje, és mikor kezdték el az aszepszis részeként alkalmazni általánosan a maszkviselést?
2021. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
@6 Gondolkodj egy kicsit, és rájössz. Nem olyan bonyolult:D
2021. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ja persze, a szavazás, de te pénzről, jövedelemről, termelésről írtál az előbb :)
2021. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1.: Nem én írtam.

2.: Nem a szavazás. Gondolkozz egy kicsit: kik a veszélyeztetettek? :) Kiket akarunk megvédeni?

2021. márc. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!