Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy áll a rák gyógymódjának...

Hogy áll a rák gyógymódjának kutatása manapság?

Figyelt kérdés

Vannak biztató információk? A közeljövőben előreláthatólag történik valami áttörés?

(Én nem beszélek idegen nyelveket szóval csak a magyar média által közölt dolgok jutnak el hozzám ezért kérdezem.)



2021. febr. 20. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Melyik rak? Van ahol nagy elorelepes tortent az elmult evtizedekben, van ahol kisebb (hasnyalmirigy).


Ez az abra bemutatja, hogy hogyan valtozott azon betegek aranya, akik 5 evet tulelnek a diagnozist kovetoen, 1970-77 es 2007-2013 kozott (as USA-ban):


[link]


Osszessegeben 50%-rol 67-re emelkedett a legalabb 5 evet elok aranya.

2021. febr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "rák". Ez egy ezernyi különálló, heterogén betegséget magába foglaló csoport. Vannak olyan betegségek, melyek jobban, vannak olyanok amelyek kevésbé kezelhetők. Univerzális gyógymód soha nem lesz rájuk.
2021. febr. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Már biztos meg van az ellenszere, csak a hétköznapi embert ebbe nem avatják bele. Neki jó lesz a kemó meg a sugárkezelés.


Nem hiába pl. hazánkban, és szerintem a világon is a rák az egyik vezető halálok.

2021. febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon jól ott,ahol tudják,hogy mi az ellenszere. Van ilyen cég :)
2021. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tekintsük talán a rosszindulatú daganatos megbetegedéseket ráknak. Ahogy fentebb írták ez egy rendkívül heterogén betegségcsoport. Univerzális gyógymód sosem lesz rájuk. Az általános kezelési módok továbbra is nagyon sok ilyen betegségnél elsőként választandók, ilyen a sugár- vagy kemoterápia. Ezek mellett és néha helyett jelentek meg az un. biológiai terápiák, amik az adott daganattípusra jellemző fehérjét "kötik le". Ilyen pl. az Imatinib, ami a krónikus myeloid leukémiák bizonyos típusában jól használható, mellékhatása alig van. Szinte "gyógyítható" a betegség, amíg kezelik az illetőt. A leukémiák kapcsán szintén az utóbbi évtizedekben megjelent az (autológ) csontvelőtranszplantáció, amikor a beteg saját, de egészséges sejtjeit ültetik vissza, így nincs kilökődés. Ez csak néhány példa a kezelésre.

Azt szintén meg kell említenünk, hogy a rosszindulatú daganatos megbetegedések jelentős része megelőzhető, vagy idejében felismerhető lenne. Ez azonban társadalmi kérdés. Erre példa: dohányzás okozta tüdőrákok. Vastagbélrák, ami évek alatt alakul ki egy jóindulatú elváltozásból. Könnyen szűrhető és még idejében kezelhető. Mégis azt látjuk, hogy a betegek akkor sem mennek el szűrésre, ha a családban volt már ilyen betegség, amiről tudni lehet, hogy mutathat családi halmozódást. Sajnos nem egyszer láttam, hogy akkor kerül be az osztályra egy vastagbélrákos beteg, amikor már májáttétje is van és az életkora alapján már legalább 1-2 vastagbélszűrésre javasolt lett volna mennie. Legalább olyan fontos lenne ezeknek a társadalmi kérdéseknek a rendezése, mint a gyógymódok kutatása...

2021. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Hat a rak nem egy betegseg, hanem sok.


Nagyon sok, rengeteg rakos megnetegedest meg lehetni elozni, vagy legalabb idoben elkapni es akkor kozel 100%osan gyogyithato lenne.

Pl

Hererak

Mellrak

Vastagbelrak


Pl a vastgabelrak kb 10 ev alatt alakul ki.

Ha az emberek elmennenek szurovizsgalatokra mennyivel masabb lenne minden...

2021. febr. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!