Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség. Keloidos hegek...

Segítség. Keloidos hegek vannak rajtam. (pattanás utáni,vörös kiemelkedő heg) ? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos mellkasamom van vagy 15 db ilyen heg :( van amelyik 1 centi se,ilyen pont szerű(pattanás szerű) és van közöttük olyan is ami van 3-4cm is,kiemelkedő, viszket is,feszül sokszor.. arcom alatt is van mind a 2 oldalt 1-1 kb 2-2centik :( látott már vagy 3 plasztikai sebész,de senki nem mer elvállalni,mert utána is ugyan olyan lehet, vagy rosszabb ha kivágják..:( bőrgyógyászatnál régebben elkezeltek,majd kórházban voltam emiatt..már nem jönnek ki ilyen csomós pattanás,de így gyogyultak be :( voltam 2 bőrgyógyászati doktornál is,de nem nagyon érdekelte őket, volt aki lefotozta,és aztán mondtam, hogy nem tud mit tenni,max fagyasztást tud javasolni...csináltuk is párszor ..még másfél hét múlva is hólyagos volt és 30ezer Ft egy alkalom , de nem nagyon segített es nagyon rossz,mert 3x akkora lesz tőle vagy 2hetig es pólót se tudok felvenni :( esetleg bárki aki küzd keloidos heggel,bárki.. vagy orvos..vagy tényleg bármilyen infót tudna azt nagyon szívesen fogadnám..mit javasol rá,kit ajánlana stb.. ha esetleg lézeres megoldást irnátok, olvastam van ilyen..sajnos Békéscsabán sehol nincs ilyen ,de akár a világ másik végére is elutaznék emiatt,ha lenne,aki tudna segíteni, akár természetgyogyasz,vagy ezzel a lézeres dologgal.. ki hol tud ilyet? Köszönöm,hogy elolvastad! Helyesírási hibákért elnézést mindenkitől,gyorsan írtam telefonról.

Köszönöm!:(



2020. okt. 18. 23:17
1 2
 1/12 jácint78 ***** válasza:
0%

...figyusz szeresd a borodet mint a szeplos gyermek a tanmeseben.. elterelem a problemadat hogy elgondolkozz...a virusosnak mondott szemolcs meg gyermekkent maszott ram mocskos pesti toban uszkalasok utan...csak egy ujamon volt...es ev tizedek mulva egy kedves foorvos fagyasztas utan azonnal kaparta es lefertetlonitve bekototte... es elmult ...


aztan egy par ev mulva masik ujamra maszott a higgienia hianyanak jele...bar sok orvos igert jo kezelest.. nekem kellett elfogadnom hogy a maradek nehezen tunik el.. azota rendszeres kezmosashoz szoktam mar szinte korosan ragaszkodtam orvosi leirasok megkozelitesehez... Meg a kenocs es ecsetelo tubusahoz sem hozza nyulva kenegettem... igy aztan meg valtogattam is a szereket amikor visszatertek... aztan mar meg szugeraltam szellemek segitseget kertem pozitiv gondolatok melle sok fele vitamint es immunerositot szedtem sokat olvastam errol az izerol ... es sajatos elveim lassan bevaltak..


.sajat orvosodda kell vallj de az elvekbol irj vazlatot kutass keress tarsakat...


Egy csoport neve lehetne ... evek ota keresem a betegsegem enyhiteset...


elemezd ki bio es biofizikailag ...egy par ilyen heg neha zavaronak tunik de ne vidd tulzasba a kuzdelmet....


probalj egyutt elni a betegseggel inkabb testapoloval kenegesd es ne sertsd meg a borod es a hegeket...neha felejtsd el napokra hetekre foglalkozz mas hasznos dolgokkal..


onallosag es gondtalan eletvitel...es almodd meg a tiszta tested...a vegyi anyagokra meg fagyasztasra ne sokat hagyatkozz... a szervezeted tokeletes rendszere ki fog gyogyitani... de a tudasodat add tovabb mas nalad jobban szenvedoknek...


majd remelem gyogyultan talalkozunk par ev mulva... zakar.jacint@gmail.com. ..20ok19...

2020. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a kedves szavakat!

Nem viszem túlzásba a küzdelmet vele,csak sajnos ezek olyan hegek,amik nagyon viszketnek sokszor,feszülnek..és sajnos valamelyik nő is, valamelyik sajnos 2x akkora mint volt az elején. Így nagyon nehéz nem küzdeni ellene.

Köszönöm egyébként,neked is jó egészséget kívánok! :)

2020. okt. 19. 18:55
 3/12 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg ? :(
2020. okt. 21. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Próbálj meg konzultálni egy kozmetikussal vagy kozmetológussal. A pattanás után maradó hegek alatt gyakran betokozódott faggyúmirigy van mirigyváladékkal. Ahogy nő a mirigyváladék mennyisége, az úgy feszíti a környező területet, ahol vérbőség (gyulladás) keletkezik.
2020. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3 nál voltam , de egyikőjük se tudta mi éppen a hypertophias , vagy keloidos hegek.. ezek nem emiatt burjangoznak amit említettél.

Több bőrgyógyász is azt mondta nem mer hozzá nyúlni,elkuldott, nem hogy a mai pár hónapos kepzes után lévő kozmetikusok:) isten ments.

De köszönöm azért a válaszod

2020. nov. 22. 11:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én a hormonjaid nézetném meg a helyedben, először.
2021. febr. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Immunológushoz kellene menni akkor igaz?

2021. márc. 7. 15:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van keloidos hegem, egy kis anyajegy levétele után keletkezett, egy nagyjából 2x4centis heg. Nekem az idő valamennyire megoldotta a dolgot, sokkal laposabb lett és ki is fakult, egyre jobban közelít a színe a saját bőrszínemhez. Nagyjából 8éve vették le az anyajegyet. Szóval ha ez valamennyire megnyugtat akkor sokkal szebb lesz magától is idővel. Próbálj meg a megelőzésre is koncentrálni ha lehet, hogy ne alakuljon ki több.
2021. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért neked😊❤
2021. márc. 22. 20:29
 10/12 anonim válasza:
Egy anyajegyem levétele után lett keloidos hegyem a mellkasomon. Nekem egy plasztikai sebész segített 2-szer injekciózta kenalog-gal (szteroid injekció) és szépen kisimult. Most a 15 éves lányom ugyanezzel küzd, neki pattanások helyén lettek hegek a mellkasán. Nagyon megterhelő számára lelkileg. Most lézeres kezelést ajánlott egy bőrgyógyász. Kipróbáljuk, de tartok tőle, hogy injekció lesz nála is a megoldás.
2021. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!