Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mennyire vagytok gyogyszer...

Mennyire vagytok gyogyszer ellenesek?

Figyelt kérdés
Ēn 50 felett vagyok de semmi fēle gyogyszert nem szedek. Tudom nem jok mellēk hatãsok miatt sem. Inkåbb gyogy teãkba bizom
2017. febr. 12. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Semennyire. Föl van nagyon fújva ez a gyógyszerellenesség, a mellékhatások valóban nem jók, de ha fölmerülnek, akkor azzal a gyógyszerrel leállsz és kész.
2017. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van amire be kell szedni, de hosszútávon az alternatív megoldásoknak érrdemes utána nézni. De csak olyat szabad használni ami bevált, vak hitet félre kell tenni és pontosan elemezni kell hogy mennyire hatékony az eljárás.
2017. febr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tartom magam annak, mert vannak olyan helyzetek, amikor életet menthetnek. Viszont én sem szedek egy ideje gyógyszereket, még fájdalomcsillapítót sem, csak gyógyteákat és egyéb alternatív gyógymódokat használok. Érdekes módon azóta ritkábban vagyok beteg és enyhébb tünetekkel, rövidebb idő alatt gyógyulok.

És vannak olyan gyógyszerek, amiket nagyon ártalmasnak tartok.

2017. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 homo ludensz ***** válasza:
Az a helyzet hogy a gyógyszerkutatók a gyógynövények hatóanyagait állítják elő vegyi úton koncentráltabb formában. Legtöbbször a hatóanyagnak a hordozói okozzák a mellékhatásokat. Pld. egy vérnyomáscsökkentő tabletta lecseréléséhez mennyi teát vagy fokhagymát kellene fogyasztani?
2017. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy a gyógyszerek többnyire csak tüneti kezelést nyújtanak. Krónikus betegségeknél (pl. magas vérnyomás) az okokkal is kellene foglalkozni.
2017. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5


Az a baj hogy többnyire a természetgyógyászat is csak a tünetekkel foglalkozik

2017. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6


...többnyire. Tisztelet az üdítő kivételeknek

2017. febr. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyik természetgyógyászati ág is úgy tanítja a tudásukat, hogy a kezelésük nem váltja ki, nem helyettesíti a rendes orvost és gyógyszert. Tehát, ha nagy a baj, akkor nem a "gyógyítótól", energiától várom a csodát, hanem elmegyek orvoshoz. Viszont a kettő együtt jól tud működni, gyógyszer + természetgyógyászat.


Ma már nem a táltosok, sámánok korát éljük, akik tudták hogy miből mennyit hogyan, csináltak egy főzetet amitől jól lettél, stb. Szóval csodára várni nem szabad.


Én nem vagyok gyógyszer ellenes, de nem is pártolom. Amíg nem muszáj, nem veszek be semmit. De ha már beteg vagyok, akkor nem játszom el az anti-gyógyszer lobbit, hanem beveszek valamit. Vagy elmegyek orvoshoz, antibiotikum, vagy bármi, aztán kalap.


Én jobban szeretem megelőzni a bajt, az egészséges életmóddal, táplálkozással, rendszeres mozgással, természetes vitaminokkal / étrend kiegészítőkkel. Mindemellett normális lelki szellemi állapottal, tehát az élet problémáit, nyűgjeit megoldani, nem megvárni, amíg betegség lesz belőle. Ezt az orvosok, természetgyógyászok is osztják.

2017. febr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező

Majd fogsz.

2017. márc. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 homo ludensz ***** válasza:

Azt írjátok hogy csak tüneti kezelést ad a gyógyszer és az okot nem vizsgálják,ill. nem gyógyítják.

Annál akinek be vannak szűkülve az erek de mégis el kell juttatni a vért a kis lábújába is ott valóba megemelkedik a vérnyomás.Olyan ez mint egy 50 éve használt vízvezeték aminél csak egy résen jön át a víz.Ez egy egyszerű példa de számtalan hasonló oka lehet a vérnyomás megemelkedésének.

2017. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!