A légzőgyakorlatok LÚGOSÍTJÁK a vért? Az elsavasodás ellen használnak?
"a gyógynövényekkel való gyógyítás sem minősül természetgyógyászatnak."
Nem hát, csak a fitoterápia egy természetgyógyászati ág, és ráadásul rengeteg orvos szerzett még pluszba ilyen képesítést... Azok is biztos sarlatánok csak azért, hogy jobban ismerjék a gyógynövények hatóanyagait...
Hallod ha valamiről fogalmad sincs, vagy nem tanultál róla akkor legalább az orvostársadalom előtt ne nevettesd ki magadat, mert még az orvosi egyetemeken is tanulják a gyógynövényterápiát, azaz a fitoterápiát...
Aki az ezotériával azonosítja a természetgyógyászatot az nem tudja, hogy mi a természetgyógyászat....
Tudod az orvostudomány fejlődik és kezdenek rájönni, hogy akármennyire erőlteted a gyógyszereket nem fogják az embert meggyógyítani és a betegséget kiváltó oki tényezőket sem fogja, épp ezért a kínai orvoslást tanítják az egyetemeken, mert szükség van rá és nagyon sokat praktizálnak belőle.. Tudod nem azért mert sarlatánok hanem azért hogy kicsit más oldalról közelítsék meg a dolgokat... Tömjed tele magad sok gyógyszerrel és majd meglátod, hogy egyik mellékhatásra fogják adni a másik gyógyszert és így tovább, aztán szedheted életed végéig őket, de nem fogsz tőlük meggyógyulni.. :) Ennyit erről...
@21: A kínai orvoslást nem tudom, miért tanítják az egyetemeken, bár sejtem - jó pénz van belőle. A lényeg ugyanis azon van, hogy van-e hatás, és azt mivel tudod alátámasztani. E tekintetben a természetgyógyászat egyik része aktívan benne van az orvosi tananyagban. Ez ugyanis a gyógyszerészet alapja, a legtöbb gyógyszer eredetileg növényi hatóanyag volt, csak aztán előállították tiszta, adagolható formában, _kevesebb_ vagy _gyengébb_ mellékhatásokkal. A másik fele egyszerű ökörség, bizonyítatlanság miatt dobták ki.
A másik téma a mellékhatás. Ha valami hat a szervezetre, akkor annak vannak mellékhatásai is. Ha azt mondod, hogy valaminek nincs mellékhatása, azzal elismered, hogy nincs hatása sem, ebben az esetben pedig miért használjuk?
"A kínai orvoslást nem tudom, miért tanítják az egyetemeken, bár sejtem - jó pénz van belőle."
Az akupunktúra a hagyományos kínai orvoslás része, a nyugati világban is elfogadott tudományos kutatásokkal bizonyított gyógyító eljárás. A 3-6 ezer éves múltra visszatekintő kínai eredetű gyógymód szerint az emberi test felszínén, a bőr felszínéhez közel több mint 360 klasszikus akupunktúrás pont helyezkedik el, amelyek befolyásolásával a testben áramló energia keringését és a hozzá tartozó szerv, illetve szervrendszer állapotát tudjuk módosítani, helyreállítani.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) alkalmasnak tartja az akupunktúrát 104 különböző betegségi tünet gyógyítására.
A Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Osztálya 1998-as állásfoglalása szerint az akupunktúra tudományosan is megalapozott gyógymód lett, amely kezd beépülni a modern orvostudományba. Véleményem szerint csak a keleti és a nyugati orvoslás együtt, egymást kiegészítve lehet a jövő gyógyításának módja.
"A lényeg ugyanis azon van, hogy van-e hatás, és azt mivel tudod alátámasztani."
Tessék:
"A Magyar Tudományos Akadémia 2004. évi állásfoglalása a komplementer medicináról:
A WHO 2002-ben kiadott elemzése az akupunktúra hatékonyságáról:
CAMbrella Project a komplementer medicina európai helyzetének feltérképezésére és a jövőbeni célok meghatározására:
Hogy van e hatása? :)
Persze különben a modern orvostudományod sehol sem lenne, illetve a kínaiak már 2000 éve felfedezték a vérkeringést már jóval előtte, mint a nyugati társadalom, úgy hogy ennyit a tudományodról kedves szkeptikus úr.... :)
Tudod a gyógymasszázs sem placebo, tudományos tény hogy fájdalom csillapító hatása van a masszázsnak illetve az akupresszúrának és a többi keleti alapú gyógymódnak mind van tudományos alapja....
Talán azért tanítják az egyetemeken, de még az ayurvédikus orvoslást is a Debreceni egyetemeken, nem azért mert kókler az egyetem hanem azért mert kellő tudományos alapokkal bírnak.. :)
@23:
"Az akupunktúra a hagyományos kínai orvoslás része, a nyugati világban is elfogadott tudományos kutatásokkal bizonyított gyógyító eljárás."
Idéznél nekem ilyen publikációkat?
"testben áramló energia keringését "
Egy függvény hogy kering a testben?
"Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) alkalmasnak tartja az akupunktúrát 104 különböző betegségi tünet gyógyítására. "
Ezt hol írják? Melyik az a 104?
""A Magyar Tudományos Akadémia 2004. évi állásfoglalása a komplementer medicináról: "
Aha. Azóta milyen kutatások voltak a témában, és mi most az MTA véleménye? A WHO dettó. Nézegettem amúgy a doksit, hát, mit ne mondjak, elég érdekes kutatásokra alapoznak.
"Persze különben a modern orvostudományod sehol sem lenne, illetve a kínaiak már 2000 éve felfedezték a vérkeringést már jóval előtte, mint a nyugati társadalom, úgy hogy ennyit a tudományodról kedves szkeptikus úr.... :) "
Miért ne lenne? A kutatás ugyanúgy folyik most is, ebből a szempontból irreleváns, hogy mikor fedezték fel a vérkeringést. De tudod, jobb szkeptikusnak lenni, mint torkos bocinak.
"Tudod a gyógymasszázs sem placebo, tudományos tény hogy fájdalom csillapító hatása van a masszázsnak"
Ezt senki nem is tagadta, ráadásul a jelen kontextusban szalmabáb, ugyanis a gyógymasszázs az orvostudomány része.
"illetve az akupresszúrának és a többi keleti alapú gyógymódnak mind van tudományos alapja.... "
Hallgatom a tudományos alapokat!
"Talán azért tanítják az egyetemeken, de még az ayurvédikus orvoslást is a Debreceni egyetemeken, nem azért mert kókler az egyetem hanem azért mert kellő tudományos alapokkal bírnak.. :)"
Vagy nem. Tudod, hogy Pécset is, Debrecent is keményen kritizálja a szakma éppen emiatt?
Ayurvéda kritikák: [link]
Jól van ajánlom menny vissza a szkeptikus blogra, a magadfajták úgy is ott osszák az észt, arról amiről lövésük sincsen...
"Dr. George Lewith bevezetésként elmondta, molekuláris biológiát, majd orvostudományt tanult, orvosként végzett, majd a hetvenes évek végén Kínába ment, itt került közel az akupunktúrához, amely ma már a bizonyítékokon alapuló orvoslás részeként ma már a rutin ellátás része Nagy-Britanniában."
"A mostani vizsgálat során a szakemberek négyféle krónikus fájdalommal kapcsolatban végeztek kutatásokat, ezek a hát- és nyakfájás, az osteoarthritis (ízületi gyulladás), a krónikus fejfájás (beleértve a migrént is), illetve a vállfájás voltak. Valamennyi esetben három különféle gyógymódot teszteltek: az akupunktúrát, a hagyományos kezelést, illetve úgynevezett álakupunktúrát, mely során szintén tűket használtak, ám nem a szükséges pontokon.
Az eredmények azt mutatták, hogy a legnagyobb mértékben az akupunktúrás kezelés hatására enyhült a betegek fájdalma, méghozzá 50 százalékkal, szemben a hagyományos kezelésnél kimutatott 30, illetve az álakupunktúra esetében tapasztalt 43 százalékkal.
Vickers hangsúlyozta, hogy bár a vizsgálatok egyértelműen alátámasztják az akupunktúra hatékonyságát, a betegeknek minden esetben képzett szakemberhez kell fordulniuk, akihez referenciát mindenképpen megbízható forrásból keressenek."
Tudományos tény hogy az akupunktúrának kiváló fájdalomcsillapító hatása van, és ott van a WHO dokumentuma amiben számtalan betegség tüneti kezelésében segít... De biztos hatástalan és semmit nem ér, hát persze több ezer éves gyógymódoknak nincsen hatása.. Tudod akármennyire is kritizálod az ayurvédikus és a kínai gyógyászatot sokkal előbb felfedezték az emberi szervezet működését és annak összefüggéseit...
"385 olyan nő vett részt a kutatásban, akik előrehaladott, áttétes mellrák miatt részesültek kemoterápiában vagy hormonkezelésben. Véletlenszerűen három csoportra osztották őket: néhányukat képzett talpreflexológus kezelte, mások placebo hatású talpmasszázst kaptak, a többiek pedig csak a standard orvosi terápiában részesültek. Wyatt professzor munkatársaival együtt kikérdezte a résztvevőket a tüneteikről a kutatás kezdetén, majd 5, illetve 11 hét elteltével. A reflexológushoz járók között jelentősen csökkent a mellrákosok körében gyakori légszomj."
Tudod a talpreflexzóna masszázs is ideg összeköttetés révén működik ami kihat a belső szervekre illetve, állapotfelmérés során ki is lehet tapintani hogy hol van a szervezetben probléma, ugyanis ugyanúgy kivetül az adott reflexzónán... Pl valakinek izületi fájdalma van a térdénél vagy be van dagadva, az abban a zónában a talpon ugyanúgy jelezni fog.. :)
Üdv egy gyógymasszőr! :)
Tudod a reumatológián, mind használják ezeket a kezeléseket reumatikus panaszokra... :)
Annyi hülyeséget hordtok össze folyamat, még az elektroterápiáról is és a bemerről, amiket orvosilag elfogadott gépek ízületi fájdalmak enyhítésére használják őket.. Azt sem tudjátok hogy a tudomány hova fejlődött már, fogalmatok sincs semmiről sem... Azt sem tudjátok, hogy mi a fizioterápia és milyen kategóriába tartozik.. :)
"Ayurvéda kritikák: [link]
Köszi, de kb a nullával egyenlőek ezek a kritikák, ugyanis a modern orvostudomány elfogadott gyógymasszázsa, ahogy te fogalmaztál, nem más mint az ayurvédikus masszázs.. Ugyanis a testmasszázs az ayurvédából származik tanultuk felsőoktatásban... :)
Illetve a gyógytorna a jógából lett kifejlesztve, ami szintén az indiai ayurvédikus kategóriába tartozik és ezt tovább fejlesztették... :)
De biztos semmi haszna nem volt az ayurvédának... :) Már kapásból meg is cáfoltam a sok hülyeséget, amiket összehordtatok... :)
Ha megtudod egy szakembernek cáfolni az állításait ami ráadásul az én szakterületemhez tartozik, akkor kíváncsian várom és akkor meglátjuk, hogy alapvető dolgokat nem tudsz..
Tudod a triggerpont masszázst is tanultuk gyógymasszőrin és az az akupresszúrának a nyugati változata és ez is beépült a gyógymasszázsba, magyarul a modern orvostudomány is elfogadta és beépítette a kínai és az ayurvédikus gyógyászatot és azok alapjaikat... :) Vagy szerinted a gyógymasszázs a minek az alapja nagyokos? :) A kínai, indiai, gyógyászatnak, ahogy a reflexológia is a talpmasszázs... Ha valaki nem tudja az ideg összeköttetés működését és az ingerületvezetést és azok működését és nem tudja mi ezeknek az élettani hatása az nekem ne magyarázzon főleg hogy felsőoktatásban tanultam erről.. Messziről meg állapítom, hogy fogalmad sincs, hogy miről beszélek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!