Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Refluxra mit ajánlotok a...

Refluxra mit ajánlotok a gyógyszerek helyett? (elég sok a sav, néha már véres jön fel. )

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 23:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szia! A Salvusos vagyok. Örülök, hogy kipróbáltad, és segít. Viszont a citromlével valószínűleg tévedtem. Ma hallottam, hogy bár savas a kémhatása, mégis minden citrus lúgosít. Ezt nem értem, hogy működhet, de elnézést a citromos víz ajánlójától. Viszont, ha tényleg segít a Salvus, maradj meg mellette. Jobbulást!!!
2010. ápr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17.42. ne beszélj már hülyeségeket, a citrom hiába citromsav, mégis lugos hatást fejt ki bent. olvass utána, akár itt gyakorikérdéseken is, rengetegszer volt már ez kérdés
2010. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
bocs, most látom hogy te írtál felettem, és rájöttél h a citrom lúgosít:)
2010. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

A Salvus víz tényleg jó , élelmiszerboltokban is kapható , diétásan , enyhén fűszerezetten kell étkezni , gyógyszertári nátrium-bikarbonátot/szódabikarbóna/ használj!

Érdemes a májat epét is kivizsgáltatni , mert az is okoz savtúltengést !

Abban is igaza van az egyik hozzászólónak , hogy savra nem jó sav , így a citromlé sem !

Lehet az is , hogy valamilyen ételre allergiás vagy és ezválja ki ezt a reakciót !

2010. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
savra jó a citrom nemtudom hányszor írjam még le, olvassatok már utána.
2010. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Egészségügyi végzettségem van, és hidd el, nem a levegőbe beszélek: nem szabad túl fűszeres ételeket enni, és lehet lugosító teát vásárolni a patikába. Nem drága, 500.-Ft körül van. Kerüld az édességet is, illetve csak mértékkel egyél ilyet. De a gyógyszertárban kapsz olyan tájékoztató füzetecskét, melyben tanácsot adnak, milyen élelmiszereket erüljél, és milyet fogyassz.
2010. ápr. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Jó minőségű, (nem gyógyszertári)calciumot, kiváló savlekötő
2010. ápr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Pantacid nagyon jó, de doki írhatja fel. Mellette Salvus Víz. Tuti.
2010. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Amit NE csokoládé, kávé, szénsavas víz, cola, kakaópor, instant kakaó,cigaretta,STRESSZ,fekete tea,


Amit igen

reggel pár db sima háztartási keksz,tejjel.

gyógyszertári szódabikarbóna.

2010. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek. A kekszet azt szoktam rágcsálni, most ezt a vizet iszom és jó:) A felsoroltak közül csak a kakaó amit fogyasztok, mióta leszoktam a cigiről is sokkal jobban vagyok. Köszi mindenkinek :)
2010. ápr. 22. 12:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!