1/14 anonim válasza:
Nem jövőidőben, és feltételes módban kell megfogalmazni a dolgokat.
"Meg kellene írnom a leckémet"
Hanem állító módban, határidővel.
"Még tíz percet pihenek, aztán leülök megírni a leckét"
És meg is teszed!
Az akaratgyengék is nagyon jól tudják, hogy mit kellene csinálniuk. Csak a döntést hozzák meg nehezen, hogy elkezdjék megcsinálni most. Mindig a halogatás megy, és egyéb időhúzó taktikák.
2/14 Salx Narval válasza:
Kényszerítő körülmények teremtésével is növelhető. Egy egyedül álló ismerősöm úgy szoktatta magát a rendhez, hogy minden edényét, tányérát, poharát, stb nehezen elérhető helyre tette és elcsomagolta.:D Mindenből 1db maradt kint, így ha enni, inni, főzni akart kénytelen volt mosogatni.:D Felmentünk hozzá és egy pohár vizet nem tudott adni pohár híján, akkor mesélte el ezt a kis szösszenetet a "rendterápiájáról".:D Példa értékű megoldás, mert azóta rend van nála, bár azóta megnősült.:D
3/14 A kérdező kommentje:
Olvasok egy könyvet, AKARATERŐ-ÖSZTÖN a címe, abban az van, hogy aki stresszes, kimerült idegállapotban van, annak kisebb az akaratereje, kevésbé tudja megtartani a fogadalmait, hamarabb feladja.
2016. márc. 10. 08:17
4/14 anonim válasza:
Az egészet érdemes megtámogatni motivációval: Azért kell megtennem, mert ez hasznos, van értelme, mert ezzel hasznára vagyok másoknak, felesleges lenne kihagyni az életemből, mert ez egy hasznos cselekedet... Tehát ha JÓ MOTIVÁCIÓt építünk fel logikánk által, ami majd a szívünkben is ösztönöz, akkor könnyebb CSELEKEDNI. Ahogy fentebb írta valaki, elDÖNTÜNK valamit és meg is tesszük, ha másképp nem megy akkor napirendbe ütemezve. Fenti példa.: Még tíz perc pihenő és utána egyből megcsinálom a leckét, stb stb. Motiváció: logikus, hogy tanulnom kell, mert okos, bölcs akarok lenni. Döntés: 10' múlva cselekszem. Cselekedet: végre hajtom.
5/14 Salx Narval válasza:
Szerintem azzal is fejleszthető ha kisebb és könnyen elérhető célt tűzünk ki magunk elé, ez sikerélményt nyújt és motivációt ad egyre nagyobb és nagyobb célok elérésére. Lassan fokozatosan, lépésről lépésre. Gyakran a túl nagy és hirtelen változtatások miatt ítéltetik kudarcra a kitűzött cél elérése.
7/14 A kérdező kommentje:
APRÓ LÉPÉSEKKEL... ez tetszik. Erre még én is képes vagyok. Köszönöm a tanácsokat.
2016. márc. 13. 19:43
8/14 anonim válasza:
Szerintem nem fejleszthető. Amiket a többiek írtak, az nem a belülről fakadó, saját akaraterő fejlesztése, hanem az akaraterő híján önfegyelem, önkontrol fejlesztése, nem?
9/14 Salx Narval válasza:
Lehet kedves utolsó de mikor is van szükségünk akaraterőre? Általában akkor, ha valami olyasmit kéne cselekedni ami teher, kellemetlen, vagy félelmetes számunkra de mégis szeretnénk megtenni, vagyis a cél elérése a fontos és nem az, hogy akaraterőnek, vagy önkontrollnak hívjuk. Szerintem ez a két dolog valahol amúgy is egy tőről fakad.
10/14 Fishis válasza:
Előszőr valami gyengédebbel próbálkozz pl ha nem bírsz egy illatot akkor próbáld minél inkább többször és tovább szagolni és ezt egyre nagyobb ingerekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!