Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan érdemes/ajánlott a...

Hogyan érdemes/ajánlott a talpat masszírozni 1-es típusú cukorbeteg számára?

Figyelt kérdés
A betegség enyhítése, esetleg gyógyítása, a vércukorszint optimalizálása szempontjából kérdem.

2015. szept. 12. 13:48
1 2
 11/16 szoszi99 válasza:
27%

1-es típusú diabeteszes vagyok mar kiskorom óta. Mamam régen próbálta nekem talpmasszázal ezt ' kezelni'. Két dolog maradt keg bennem: 1. Az ilyenek, hogy gyógyítható meg érzékelhető ostobasagnak tartom. Mivel egy test fel van épülve, ez alltal igy mevezetz osszekottetesek is vannak ez tény,de attol meg nem gyógyítható. 2. Semmilyen masszorhoz nem megyek,mert nem szeretek masszorhoz jarni. Egyszer megprobaltam. Kellemetlenül ereztem magam.


Lényeg: nem hasznal,maximum átmeneti ' boldogsagot' okozol az illetonek.

2016. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Tehát két dologból szűrted le a következtetést, hogy nem használ: egyrészt te ostobaságnak tartod, másrészt nem szereted.

És két forrásból szerezted a tapasztalataidat: hogy anyukád (aki feltehetően nem szakember) masszírozott kiskorodban, és hogy te nem jársz masszőrhöz.

Komoly tudományos gondolatmenet, hasznos tanulság!

2016. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 szoszi99 válasza:
Mutass nekem olyan embert akinek ez segített. Tényeket mutass,hogy gyógyult meg ember egy talpmasszazs miatt. Nincsenek. Sajnálom ha most kiabranditottam valakit,de ez csak pillanatnyi öröm.
2016. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy volt-e ilyen, és nem is állítottam, hogy volt.

Nem is kell feltétlenül meggyógyulnia tőle, a masszázs általában csak hozzájárul a gyógyításhoz más kezelések mellett, vagy segít karbantartani az állapotot.

Engem a gondolatmeneted és az érvelésed borzasztott el.

2016. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Reflexológus vagyok. Az 1-es típusú cukorbetegséget nem tudod meggyógyítani sem talpmasszázzsal, sem mással. Rendesen kell adagolni az inzulint és komolyan venni a diétát.

Egy szakértő masszőr enyhítheti a szövődményeket, de laikusként semmilyen masszázst ne csinálj cukorbetegnek, se talpmasszázst, se mást.

2016. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

szoszi99 Én bizony elég sok gyógyulásról hallottam, amit a reflexológiának köszönhetett a páciens, elég sok fajta nyavalyától szabadultak már meg emberek. Azt tartják a gyógyítók, hogy "nincs gyógyíthatatlan betegség, csak gyógyíthatatlan beteg", ugyanis legnagyobb mértékben a pácienstől függ, attól, hogy Ő mennyire érett meg szellemileg a saját gyógyulására.

Csak sajnos már nem emlékszek, honnan tudhatnék meg többet, "megszakadt az információs kontinuitás".


Kedves 15. Logikus reakció, hogy laikusként ne fogjunk neki ahhoz, amihez nem értünk.

Igen, azt én is tudom, hogy hivatalosan a gyógyászatnak szűkebbek a határai, mint az embernek, most nem is az "elfogadott", "hivatalos" dolgokról akartunk beszélni, hanem arról, hogy párhuzamosan közben már vannak, akik rég meghaladták ezeket a határokat, csak nem kapja fel őket a média és a gyógyszeripar. Amúgy köszönöm a hozzászólást.

2016. máj. 24. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!