Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan érdemes/ajánlott a...

Hogyan érdemes/ajánlott a talpat masszírozni 1-es típusú cukorbeteg számára?

Figyelt kérdés
A betegség enyhítése, esetleg gyógyítása, a vércukorszint optimalizálása szempontjából kérdem.

2015. szept. 12. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Amit akarsz, az diéta, sport és inzulinnal lehet elérni, nem talpmasszírozással...
2015. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Reggel ébredés után egy késhegynyi zsír falat kenyérre kenve, egész napra beállítja a vércukor szintet. A talpmasszás az egy kamu. Magadnak amúgy sem tudod csinálni.
2015. szept. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. Nem magamnak akarom.

2. A tapasztalat mást mutat...

2015. szept. 13. 02:58
 4/16 anonim ***** válasza:

Masszírozod vagy nem, azzal legfeljebb a lábat érintő, diabéteszes eredetű érszűkületre lehet hatni valamennyit, de ha a cukor szintet 6 körül tudjátok tartani és a vér koleszterin szintjét is alacsonyan tudod tartani, akkor n masszírozás már csak a vérkeringést segíti elő.

Különben meg vízsugárral is lehet masszírozni, ha a zuhanyt úgy állítod, hogy sok kis tűként érje a lábat. De azt a talpon nem nagyon lehet elviselni, legfeljebb felülről az ujjakon és a lábfejen..



Nálam amikor a koleszterin csökkentő gyógyszert elhagytam (Béky László természetgyógyász a rádióban szokott minden hülyeséget beszélni, egészen hihetően adja elő és én bedőltem neki, elhagytam a koleszterin gyógyszert). Akkor kezdett romlani a szemem. Később megint kezdtem szedni de már dupla dózisban és a cukor szintem is 6 körül tudom tartani, azóta minden jól alakul. Még javult is sokat a korábbi szövődmny állapota. Csak a kókler természetgyógyászoktól óvjon meg minket a jó ég! Már majdnem megvakultam a tanácsaikat megfogadva. Ötször is meg kell gondolni és más helyekről ellenőrizni, mielőtt bármiben is hiszünk nekik.

2015. szept. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha Te végzett talpmasszőr, vagy természetgyógyász-reflexológus vagy és nem tudod, akkor tépd szét a bizonyítványaidat és menj el fagylaltot árulni, de beteg emberhez ne nyúlj semmiképpen!


Ha pedig laikus vagy, és végzettség nélkül, azaz önszorgalomból szeretnél valakinek ilyen módon segíteni, akkor gyorsan felejtsd el. A talpi reflexszológia nem "amatőrök" által alkalmazható terápia. Többet árthatsz vele, mint segíthetsz. Inkább küld az illető személyt a megfelelő szakemberhez.

2015. szept. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Sajnos tény, hogy sok a kókler, de ettől még a gond nem a reflexológiával van, hanem a kóklerekkel, akik eljátsszák a hozzáértőt.

Na de a kérdés nem erre szeretett volna kitérni, hogy elmagyarázzuk a hozzánemértőknek, hogy léteznek ilyen dolgok is, hanem olyanok véleményét szerettem volna kérni, akik értenek a témához és a kérdésre van válaszuk.


Kérdezzem úgy akkor, hogy milyen típusú talpmasszázs alkalmazható az adott reflexzónában található mirigy működésének serkentésére.

A kockázatokat én is ismerem, de informatíve érdekelne a dolog.

2015. szept. 15. 17:13
 7/16 anonim ***** válasza:
Mivel 1-es típusú cukorbetegnek leállt a hasnyálmirigye, azt aztán semmivel se tudott serkenteni.
2015. szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Függetlenül ettől, na! :) Nem olyan nehéz kérdés! Legalábbis annak, aki ért hozzá.
2015. szept. 15. 21:19
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Te komolyan nem érted, leállt a hasnyálmirigy termelése, azt aztán rugdoshatod is, nem fog életre kelni.
2015. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De látom, te sem érted, hogy elméleti a kérdés. Mondjuk vannak olyan esetek, amikor csak alul-működés van.
2015. szept. 16. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!